reklama

Zbavili sme sa Moreny. Symbol zimy skončil v Trnávke

Desiatky Trnavčanov odprevadili na Kvetnú nedeľu 17. apríla Morenu na jej poslednej ceste. Z priestorov Kalakagatie, kde symbol zimy, chorôb a smrti vyrobili zo slamy deti z folklórneho súboru Trnavček, prešla len krátku cestu Ružovým parkom, aby za spevu ľudových piesní skončila v chladných vodách Trnávky.

Morena na ceste Ružovým parkom v krojovanom sprievode

Ešte predtým sa v Kalokagatii zapojili do výroby svojich vlastných slamených Moren trnavské deti za asistencie svojich rodičov. Na záver vydarené ho popoludnia, po odstránení Moreny, prišiel čas na výrobu veľkonočných ozdôb, zdobenie vajíčok, pletenie šibákov a prípravu praženicových chlebíkov z vyfúknutých vajíčok.

VIDEO: Vynesenie Moreny

Bohatý popoludňajší program pripravilo mesto Trnava v spolupráci s Trnavským ľudovým cechom, Kalokagatiou – Centrom voľného času a deťmi z trnavských detských folklórnych súborov.

„Pred rokom sme sa museli pre nevhodné počasie presťahovať do kina Hviezda. Dnes nám počasie vyšlo. Teší nás aj záujem ľudí o toto tradičné podujatie,“ spokojne zhodnotila Anna Pekárová z mestského úradu.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2011 23:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.