reklama

Morena to má spočítané, na Kvetnú nedeľu ju utopia v Trnávke

Ako už býva koncom zimy zvykom, aj tento rok sa trnavská mestská samospráva rozhodla, že je najvyšší čas, aby prišla jar.

Na Kvetnú nedeľu 29. marca o pol piatej popoludní v Ružovom parku konečne upálime a pre istotu ešte aj utopíme bohyňu smrti a zimy Morenu a odomkneme prírodu, aby mohol aj v Trnave opäť prevziať vládu nový život.

Kľúče od prírody zabezpečia spevom a tancom už o 15. hodine popoludní v kine Hviezda deti z folklórnych súborov Drienka aTrnavček v pásme Slnko, slnko, pod na naše líčko, dospeláci z divadielka Nezábudka zahrajú jarnú rozprávku O kohútikovi a sliepočke.

morena-t
Morena ako symbol dlhej zimy skončí v Trnávke

Ďalšou dôležitou úlohou, ktorú si deti splnia po utopení Moreny v Ružovom parku, bude prinášanie letečka – symbolu jari v podobe zelenej halúzky ozdobenej stužkami, slamenými veľkonočnými ozdobami a maľovanými vajíčkami.

Príchod jari budú deti s dospelákmi usilovne zabezpečovať aj v Kalokagatii na Streleckej ulici, kde sa o 14. hodine otvára dvor veľkonočných remesiel s výrobou veľkonočných ozdôb, maľovaním vajec, pletením šibákov a varením praženice.

Ak by vás zaujímalo, prečo je aj v Trnave zvykom zabezpečovať príchod jari vyššie opísanými metódami a nie všeobecne záväzným nariadením mesta, môžete si prečítať viac o zvykoch vítania jari a veľkonočného týždňa v článku etnologičky Západoslovenského múzea Anety Vlčkovej-Cintulovej Šibi – ribi, masné ryby… alebo veľkonočné tradície na okolí Trnavy.

Tlačová správa mesta Trnava

kvetna

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2015 7:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.