reklama

Na Kvetnú nedeľu utopia Morenu a privítajú jar

Veľkonočné zvyky a tradície v našom regióne aj tento rok pripomenie Trnavčanom a návštevníkom mesta samospráva vo folklórnom pásme na Kvetnú nedzelu, ktoré sa začne 13. apríla o 15. hodine v historickom centre mesta na Hlavnej ulici.

Tohtoročnou novinkou podujatia bude vystúpenie divadla Kvelb z Českých Budějovíc, zamerané na slávnosti návratu Slnka a príchodu jari s ukážkami zvykov z dávnej histórie ľudstva.

Zvláštnosťou ich interaktívneho predstavenia s názvom Řehtačka (Rapkáč) budú monumentálne rekvizity, živá muzika a prastaré piesne.

Na tvorbe pohyblivej scény a jednotlivých výjavoch sa budú môcť podieľať aj diváci. Nebude však chýbať ani vystúpenie domácich detských folklórnych súborov Drienka a Trnavček.

Pásmo vyvrcholí o 16.30 h na Rázusovej ulici tradičným vynášaním Moreny do Trnávky a prinesením letečka.

Súčasťou Kvetnej nedzele budú aj veľkonočné tvorivé dielne pre deti od 14. do 18. hodiny v Kalokagatii na Streleckej ulici.

(Tlačová správa)

Plagát:
kvetna-plag

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2014 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.