reklama

Na Kvetnú nedeľu utopia Morenu a privítajú jar

Veľkonočné zvyky a tradície v našom regióne aj tento rok pripomenie Trnavčanom a návštevníkom mesta samospráva vo folklórnom pásme na Kvetnú nedzelu, ktoré sa začne 13. apríla o 15. hodine v historickom centre mesta na Hlavnej ulici.

Tohtoročnou novinkou podujatia bude vystúpenie divadla Kvelb z Českých Budějovíc, zamerané na slávnosti návratu Slnka a príchodu jari s ukážkami zvykov z dávnej histórie ľudstva.

Zvláštnosťou ich interaktívneho predstavenia s názvom Řehtačka (Rapkáč) budú monumentálne rekvizity, živá muzika a prastaré piesne.

Na tvorbe pohyblivej scény a jednotlivých výjavoch sa budú môcť podieľať aj diváci. Nebude však chýbať ani vystúpenie domácich detských folklórnych súborov Drienka a Trnavček.

Pásmo vyvrcholí o 16.30 h na Rázusovej ulici tradičným vynášaním Moreny do Trnávky a prinesením letečka.

Súčasťou Kvetnej nedzele budú aj veľkonočné tvorivé dielne pre deti od 14. do 18. hodiny v Kalokagatii na Streleckej ulici.

(Tlačová správa)

Plagát:
kvetna-plag

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2014 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.