reklama

Na Kvetnú nedeľu konečne utopíme Morenu v Trnávke a privítame jar

Nedá sa to dlhšie tajiť. Krokusy a narcisy na trnavskom korze zvedavo vykúkajú zo zeme a už aj vrabce na stromoch čvirikajú, že čoskoro príde jar.

Mestská samospráva sa preto rozhodla, že bohyňu zimy Morenu konečne zhodíme z trónu a aby sa k nám nevrátila, pre istotu ju aj utopíme v Trnávke.

Uskutočnenie tejto zmeny vo vládnutí a slávenie príchodu jari sme naplánovali na Kvetnú nedeľu 20. marca.

Všetko sa začne o 14. hodine v kine Hviezda, kde sa predstavia s tancami a piesňami veľkonočného obdobia deti z folklórnych súborov Trnavy a okolia.

morena-t

Ilustračné foto

Po poldruha hodine sa všetci spoločne vyberú do Ružového parku topiť Morenu v Trnávke. Chaos bezvládia nám však ani na chvíľu nehrozí, lebo deti súčasne prinesú vyzdobené letečko a privítajú v Trnave vládu jari.

Jarné tradície zavládnu aj v blízkej Kalokagatii na Streleckej ulici, kde bude od 14. do 18. hodiny otvorený dvor veľkonočných remesiel.

Veľkí aj malí si budú môcť vyskúšať výrobu veľkonočných ozdôb, maľovanie tradičných aj moderných kraslíc a pletenie prútených šibákov. A keď si hladné brušká usilovných remeselníkov začnú žiadať svoje, na rad príde aj praženica z vyfúknutých vajíčok.

(TS)

kvetna_obr

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2016 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.