reklama

V nedeľu skončí Morena v Trnávke

Na Kvetnú nedeľu 17. apríla o 15.30 h sa v Ružovom parku Trnavčania konečne opäť zbavia Moreny a prinesú letečko. O zachovanie ľudových tradícií vítania jari sa už niekoľko rokov snaží Mesto Trnava v spolupráci s Trnavským ľudovým cechom, Kalokagatiou – Centrom voľného času a deťmi z trnavských detských folklórnych súborov.

Podujatie sa začne už o 12. hodine obchôdzkami detí z trnavských detských folklórnych súborov v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou.
Pod názvom Bucte tu, babičky veselé, sa o 14. hodine otvorí v Ružovom parku a Kalokagatii dvor jarných hier a veľkonočných remesiel.

Foto: trnava.sk

Hlavná časť programu nesie názov Už vám to letečko neseme. Deti najprv spoločne vyrobia v Kalokagatii veľkú Morenu, ktorú v spevavom krojovanom sprievode vynesú cez Ružový park a zapálenú hodia do Trnávky. Spoločnými hrami a spevmi, do ktorých sa môžu zapojiť i všetci prizerajúci sa, privítajú jar, a potom prinesú letečko do centra voľného času, kde budú zdobiť rôznymi technikami veľkonočné vajíčka, vyrábať veľkonočné ozdoby, pliesť šibáky a z vyfúknutých vajec pripravovať praženicové chlebíky.

(mesto Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2011 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.