reklama

V nedeľu skončí Morena v Trnávke

Na Kvetnú nedeľu 17. apríla o 15.30 h sa v Ružovom parku Trnavčania konečne opäť zbavia Moreny a prinesú letečko. O zachovanie ľudových tradícií vítania jari sa už niekoľko rokov snaží Mesto Trnava v spolupráci s Trnavským ľudovým cechom, Kalokagatiou – Centrom voľného času a deťmi z trnavských detských folklórnych súborov.

Podujatie sa začne už o 12. hodine obchôdzkami detí z trnavských detských folklórnych súborov v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou.
Pod názvom Bucte tu, babičky veselé, sa o 14. hodine otvorí v Ružovom parku a Kalokagatii dvor jarných hier a veľkonočných remesiel.

Foto: trnava.sk

Hlavná časť programu nesie názov Už vám to letečko neseme. Deti najprv spoločne vyrobia v Kalokagatii veľkú Morenu, ktorú v spevavom krojovanom sprievode vynesú cez Ružový park a zapálenú hodia do Trnávky. Spoločnými hrami a spevmi, do ktorých sa môžu zapojiť i všetci prizerajúci sa, privítajú jar, a potom prinesú letečko do centra voľného času, kde budú zdobiť rôznymi technikami veľkonočné vajíčka, vyrábať veľkonočné ozdoby, pliesť šibáky a z vyfúknutých vajec pripravovať praženicové chlebíky.

(mesto Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2011 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.