reklama

Dosť bolo zimy. Na Kvetnú nedzelu ju utopia v Trnávke

Dosť už bolo krutej zimy. Mestská samospráva na známosť dáva, že 24. marca na Kvetnú nedzelu s ňou skoncuje.

Rovnako ako každý rok, aj tento raz si prizvala na pomoc mladých trnavských folkloristov zo súborov Trnavček a Drienka, ktorí vynesú Morenu z mesta a spevom i tancom privítajú novú jar.

Súd nad zimou sa začne o 15. hodine v kine Hviezda, kde v pásme Už tá jar ide vyslovia deti z Trnavčeka a Drienky a heligonkár Milan Backa neklamné svedectvá o konci zimnej krutovlády.

Vynesenie rozsudku Dosť už bolo zimy zlej! aj s okamžitým výkonom trestu sa očakáva o 15.45, keď sa deti so spevom vyberú do Ružového parku, kde Morenu upália a hodia do Trnávky.

morena
Vynášanie Moreny v Ružovom parku

Citlivejšie nátury chceme vopred ubezpečiť, že Morena bude zo slamy a súd nad ňou len symbolický, v duchu ľudových tradícií.

Na trón potom nastúpi nová kráľovná, ktorá prináša jar. Zvesť o jej vláde spolu s letečkom prinesú deti do Kalokagatie na Streleckej ulici, kde privítajú jarné sviatky maľovaním veľkonočných kraslíc, pletením korbáčov, a tento rok aj veselou novinkou – pestrofarebným veľkonočným „vajíčkovým stromom“.

Pripojte sa k nám a pomôžte nám ozdobiť tento strom vlastnoručne ozdobenými vajíčkami. Môžete prísť kedykoľvek pred Veľkou nocou počas otvorenia Kalokagatie – Centra voľného času,“ pozýva kreatívne deti i dospelých vedúca detského folklórneho súboru Trnavček Ivona Táčovská a na dôvažok pridáva aj veľkonočnú pranostiku: „Aká Kvetná, taká aj Veľkonočná nedeľa.“

Podľa starých otcov Kvetná nedeľa s belasou oblohou a slnkom znamená, že možno dúfať v dobrú úrodu obilia a hrozna. Mali by byť plné stodoly, aj sudy s vínom.

Tlačová správa mesta Trnava

Plagát:
kvetna-plag

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2013 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dosť bolo zimy. Na Kvetnú nedzelu ju utopia v Trnávke”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.