reklama

Kompánia trnavských žoldnierov opäť sprístupnila baštu verejnosti

Desiatky Trnavčanov využili v sobotu 30. apríla príležitosť zoznámiť sa bližšie s históriou, dokonca k nej aj fyzicky privoňať a ochutnávať. Kompánia trnavských žoldnierov, ktorá spravuje baštu pri Bernolákovej bráne tretí rok, pripravila pre verejnosť ukážky stredovekej kuchyne spojené s ochutnávkou.
Návštevníci podujatia sa zoznámili s jedlami pripravenými v priestore bašty pod holým nebom, mnohí z nich spoznali históriu stredovekej Trnavy, rytierstva a bojových techník slúžiacich na obranu vtedajšieho mesta prostredníctvom interaktívnej prehliadky bašty.

Interiéry zrenovovanej bašty lákajú na prehliadku histórie, ochutnávka stredovekej kuchyne pod holým nebom má tiež svoje čaro

„Prišlo sem pomerne dosť ľudí, vydarilo sa nám počasie, akcia dopadla na výbornú. O mesiac sme Trnavčanom k dispozícii znova, pozývame medzi nás každého, koho zaujíma história,“ hodnotili sobotňajšie podujatie žoldnieri z trnavskej kompánie.

Pre netradičný sobotný termín prehliadky sa nerozhodli náhodou. V nedeľu vystúpili na inej akcii, preto výnimočne presunuli podujatie v svojom domovskom stánku na skorší termín.

Kompánia trnavských žoldnierov vlastnými silami po prevzatí správy nad baštou interiéry veže obnovila a sprístupnila verejnosti. Rekonštrukciou prešli nielen podlahy, steny či okná, ale i zariadenie interiéru, ktoré teraz pozostáva z dobového nábytku, zbrojí a inscenácie stredovekej vojenskej kuchyne.

Bašta bude sprístupnená verejnosti najbližšie 5. júna. Vstup na podujatie je voľný.

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2011 15:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kompánia trnavských žoldnierov opäť sprístupnila baštu verejnosti”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.