reklama

Predajňa ÚĽUV-u na pešej zóne asi definitívne končí

Predajňa ÚĽUV-u na Hlavnej ulici v Trnave končí. Dôvodom sú podľa všetkého slabé tržby a nízka kúpyschopnosť obyvateľov. Vedúca predajne sa bližšie k dôvodom ukončenia prevádzky obchodu s tradičnými ľudovoumeleckými výrobkami slovenských remeselníkov vyjadrovať nechcela.

ÚĽUV aktuálne ponúka skladový tovar s 50-percentnou zľavou.
Dokedy bude možné výrobky ľudového výtvarného umenia získať za zvýhodnenú cenu, sme sa nedozvedeli. Na výklade sme okrem veľkého nápisu „Likvidácia“ videli aj dátum oznamujúci ukončenie predaja do 26. apríla.

Predajňa ÚĽUV v Trnave je v likvidácii

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) bolo založené dekrétom prezidenta vtedajšej Československej republiky v roku 1945. Prvú predajňu otvorili o deväť rokov neskôr v Bratislave, tá fungovala na svojom pôvodnom mieste až do roku 2005.

V roku 2004 vola vytvorená sieť piatich neziskových organizácií ÚĽUV PLUS v Bratislave, Trnave, Košiciach, Prešove a Bardejove, došlo k odčleneniu špecializovanej činnosti priamej propagácie a predaja výrobkov smerom k zmluvným organizáciám.

Od začiatku roku 2004 je odbyt ľudovoumeleckých výrobkov s obchodnou značkou ÚĽUV zabezpečovaný prostredníctvom franšízovej siete zmluvných neziskových organizácií ÚĽUV PLUS. Predajcovia v sieti ÚĽUV PLUS ponúkajú verejnosti výlučne sortiment, ktorý prešiel posúdením Výtvarnou komisiou ÚĽUV a úzko spolupracujú s ÚĽUV-om vo všetkých aspektoch verejnej prezentácie a propagácie tradičných remesiel a ľudového výtvarného umenia. (www.uluv.sk)

Sortiment predajní tvoria okrem iného ľudovoumelecké výrobky z dreva, kovu, kože, hliny či prírodných pletív. Zákazníci tu s obľubou nachádzali tkaniny z vlny, ľanu a bavlny, ale aj kroje, odevné doplnky, pletené výrobky, maľby na skle, ale aj originálne výtvarné diela slovenských autorov.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2011 16:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Predajňa ÚĽUV-u na pešej zóne asi definitívne končí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.