reklama

Trnavskí hasiči možu využívať zrekonštruované zariadenie protipovodňového výcviku

Zrekonštruované Zariadenie protipovodňového výcviku KR HaZZ v Trnave, situované na brehu priehrady v Horných Orešanoch, odovzdali do prevádzky v piatok 13. mája.

Riaditeľ KR HaZZ v Trnave Vladimír Mrva privítal na slávnostnom otvorení zariadenia ministra vnútra Daniela Lipšica, riaditeľa organizačného odboru prezídia HaZZ Stanislava Cellenga, starostu obce Horné Orešany Jána Kormútha, kaplána KR PZ v Trnave Stanislava Vargu a ďalších hostí.

Objekt pred a po rekonštrukcii

„Pri tejto príležitosti minister vnútra a zástupca prezídia HaZZ vo svojich príhovoroch zdôraznili potrebu pripravenosti HaZZ na udalosti, ktoré vznikajú pri povodniach na vodných tokov ale aj pri záplavách zo zvýšených lokálnych zrážok, prívalových dažďoch a pri rýchlom topení sa snehu v jarnom období. Preto bolo dôležité zrekonštruovať uvedené zariadenie, ktoré kvalitatívne umožní praktickú prípravu príslušníkov HaZZ na zásahy pri uvedených udalostiach,“ informoval krajský hovorca HaZZ v Trnave Ivan Peťko.

Rekonštrukcia zariadenia začala vo februári roku 2010. Z celkovo vynaloženej investície vo výške 246-tisíc eur tvoril získali hasiči 218-tisíc z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. V rámci obnovy sa uskutočnila komplexná prestavba, nadstavba a prístavba objektu, vďaka čomu bude možné zabezpečiť zvýšenie kvality vykonávaných výcvikov, školení a záchranných prác, zníženie energetickej náročnosti prevádzky a doplnenie funkčných zložiek a vybavenia.

Na otvorení zariadenia sa zúčastnil aj minister vnútra D. Lipšic

„V ďalšej časti programu minister vnútra SR a zástupca prezídia HaZZ slávnostne prestrihli pásku a minister vnútra slávnostne odhalil pamätnú tabuľu. Kaplán KR PZ v Trnave Stanislav Varga následne vysvätil budovu Zariadenia protipovodňového výcviku v Horných Orešanoch. Pozvaní hostia mali možnosť oboznámiť sa s činnosťou povodňovej záchrannej služby, po prezentácii nasledovali praktické ukážky činnosti povodňovej záchrannej služby – konkrétne ukážka záchrany topiacej sa osoby pomocou záchranného nafukovacieho chodníka. Na záver predviedli hasiči schopnosti vysokokapacitného čerpadla slúžiaceho na čerpanie vody zo zatopených priestorov,“ doplnil Peťko.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2011 22:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.