reklama

Koncert hlavnej hviezdy Lumenu ukončila po desiatich minútach prietrž mračien

Najmenej štyrikrát rozohnali silné búrky sprevádzané lejakmi program druhého a zároveň záverečného dňa festivalu Lumen.

Organizátori mali hlavy v smútku. Hoci festival poctila účasťou aj premiérka Iveta Radičová, ministri Figeľ, Lipšic a ďalší zaujímaví hostia, hudobný program až príliš často ničilo počasie.

Organizátori z bezpečnostných dôvodov vystúpenie  Newsboys napokon zrušili

Doslova posledným klincom bola búrka, ktorá sa strhla nad Trnavou po 22.45 hodine. Práve vtedy sa na hlavnom pódiu na Trojičnom námestí ocitol headliner festivalu – kapela Newsboys zo Spojených štátov. Usporiadatelia boli pre hroziace nebezpečenstvo spojené s búrkovou činnosťou a prietržou mračien nútení vystúpenie Newsboys zrušiť už po desiatich minútach.

Záverečná polnočná omša, ktorá 19. ročník Lumenu uzavrela, bola pre výčiny počasia presunutá z Mestského amfiteátra do Katedrály sv. Jána Krstiteľa.

VIDEO – lejak na námestí, sobota 5. júna 22.55 h
[jwplayer mediaid=“12130″]

FOTOGALÉRIA:


Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2011 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.