reklama

Silná prietrž mračien vytápala domy a záhrady pod Karpatmi, povodeň na Majdáne strhla most

Približne dve desiatky vytopených domov v Horných Orešanoch a ďalšie problémy obyvateľom susedného Lošonca a osady Majdánske spôsobila včerajšia prietrž mračien, ktorá sa prehnala v utorok podvečer a v noci na stredu 8. júna západným Slovenskom.
Obyvatelia Majdánskeho sa pre strhnutý most dostanú do Orešian len po vlastných. Živel bičoval podkarpatský región veľkou silou.

„Keď som prichádzal domov z Trnavy, búrka práve začínala. Boj to veľmi silný lejak, mohlo to trvať najmenej pol hodinu, možno aj viac. Najhoršie bolo, že mračno akoby sa stále nad nami točilo dookola a vždy, keď to už vyzeralo že búrka ustupuje, stĺpy vody začali padať z neba ešte intenzívnejšie,“ sprostredkoval nám svoj zážitok z vyčíňania živlov Juraj z Horných Orešian.

Ilustračné foto

Hrádza priehrady v H. Orešanoch napokon neudržala intenzívny prísun zrážok a v najkritickejších momentoch prepúšťala až 30-tisíc litrov vody za sekundu.

V obci je aktuálne vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity, hasiči pracovali na odstraňovaní následkov povodne v obciach pod Malými Karpatmi počas celej noci.

Podľa predpovede počasia dnes musíme počítať so zvýšenou oblačnosťou a najmä popoludní a večer aj s búrkami.

Správu budeme aktualizovať.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2011 6:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.