reklama

Trnavská 13 začína už dnes koncertom Bukasového masívu. Zoznámte sa s trasou pochodu

Otvorením areálu pivného pochodu a zahájením prezentácie účastníkov začne v piatok 10. júna písať dejiny 14. ročník Trnavskej 13-ky. Už v piatok sa môžu priaznivci pochodu rozohriať na koncerte legendárnej kapely Bukasový masív so začiatkom o 19. 30 hodine. Hlavný stan trinástky sa nachádza v Pilsner Hause na Kollárovej ulici pri parkovisku oproti bývalým parným kúpeľom.

Ostrý štart je naplánovaný na sobotu 11. júna o 9. hodine. Vtedy sa spustí aj predaj tričiek čokoládovohnedej farby, klobúkov a šiltoviek. O 16. hodine si na svoje prídu deti. Pre najmenších sú pripravené súťaže, maľovanie na tvár, skákací hrad, autíčka a motorky. Podvečer od 17. hodiny zahrá v Pisner Hause skupina Kamión, program uzatvorí koncert Lucie revival bandu so začiatkom o 20. 30 hodine.

Organizátori sa v tomto ročníku rozhodli pre návrat ku konceptu jednej trasy s trinástimi podnikmi.

„Tlačenici a návalom sa chceme vyhnúť tým, že sme na trasu vybrali samé veľkokapacitné podniky s letnými terasami, ktoré sú schopné poradiť si aj s veľkým množstvom pivných turistov. Dôrazne však apelujeme aj na vás, účastníkov pivného pochodu, aby ste si zostavili z podnikov vlastnú trasu, poradie zastávok nie je zaväzné! Aby tie menšie podniky nezostali ukrátené, uviedli sme aj tri oficiálne bonusy, ktorých návšteva nie je povinná, ale odporúčame ich do vašej pozornosti. Nakoniec, Trnavská trinástka je veľmi liberálny pochod, a nič nebráni, aby ste navštívili aj tú svoju obľúbenú krčmičku, na Pindexe sa pre ňu určite nájde voľná kolonka,“ vyhlasujú usporiadatelia podujatia z občianskeho združenia Trnavská 13.

Plagát pochodu

A čo vás čaká v sobotu na trase? Pre lepšiu orientáciu prinášame kompletný zoznam prevádzok.

Začiatok a koniec pochodu

Trnavská 13-tka štartuje v sobotu 11.júna 2011 v areáli Pilsner Hausu a na priľahlom parkovisku od 9:00 ráno. V tomto podniku je aj večerný program: koncerty kapiel Kamión a LUCIE Revival. Už v piatok 10.júna od 16:00 si tu môžete vybrať pochodové tričká, klobúky a pod. O 19.30 vystúpi legendárny Bukasový masív. V Pilsner Hause čapujú Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, odporúčame výbornú kuchyňu a želáme príjemnú zábavu!

Zastávky na trase

Vozovka Hill (Konštantína Čulena 12) – Pilsner Urquell, Staropramen , Krušovice

Priestranný podnik na kopci na Družbe, kde dostanete dobré pivo na uhasenie svojho smädu a klobásky pod zub. Príjemná atmosféra.

Hotel Phoenix (Kapitulská 16) – Velkopopovický Kozel

Reštaurácia a kaviareň Vám ponúka posedenie v bare, troch reštauračných salónikoch, spoločenských priestoroch nad reštauráciou a na terase.

Čajka (Halenárska 6) Staropramen, Leffe, Velvet, Hoegaarden, Stella Artois

Pekné priestory bývalej čajovne s aktmi na stenách. Výhodou sú dve terasy, gril, novootvorený záhradný bar a obľúbené detské ihrisko

Blumen Cafe (Okružná 21) – Trojnásobný víťaz TT13 – Budvar, Budvar tmavý

Posedenie v exotickom prostredí, nábytok z ratanového dreva, detské ihrisko a novučičká terasa s grilom. Kapacita podniku je 80 miest.

U Maškovej (Nám. učeného tovarišstva) – 3. miesto na TT13 (2005) – Staropramen

Piváreň s príjemným posedením. V letnom období sa griluje na terase s kapacitou 80 ľudí. Pochodová kapustnica.

H.ten podnik (Štefánikova 18) – Staropramen , Budvar

Novozrekonštruovaný podnik v štýle „RETRO BAR“ ponúka okrem sledovania športových prenosov aj posedenie pri hudbe s kapacitou 65 miest. Letná krytá terasa so samostatným výčapom ponúka grilované špeciality a pečené ryby. Na pochode pripravený harmonikár.

Tibák (Š. Moyzesa 47) – Velkopopovický Kozel

Obľúbená zastávka na občerstvenie cez leto. Vo vnútri je vkusne prerobená a vonku čaká fajnová terasa s grilom.

Hotel Koliba Kamenný Mlyn (v prevádzke Bufet U Medveďa) – Bernard

V tichom a príjemnom prostredí rekreačného strediska Kamenný Mlyn, 2 km od centra. Prostredie lesoparku láka na výlety či prechádzku prírodou s voľne sa pohybujúcimi pávmi.

Bistro Brooklyn J. Bottu 29 – Staropramen , Granát polotmavý

Útulná piváreň skoro obývačkového typu s brooklynskou tmou a výbornou kuchyňou.

Aréna Pub (Beethovenova 28) Zlatý Bažant – tankový

V Aréne sa konajú diskotéky, tanečné zábavy, country koncerty. Kapacita 180 miest na sedenie. Terasa má kapacitu cca 100 miest na sedenie.

Trnavský dvor (Zelenečská 16) – Dvojnásobný víťaz TT13 – Zlatý Bažant – tankový, Starobrno , tmavý Topvar

Atrakcia pre účastníkov Trnavskej 13-tky: PEČENÝ BÝK. V lete si môžete príjemne posedieť na terase. Každú letnú sobotu sa zabavíte so živou kapelou a posedíte pri dobrom pive a tiež pri sledovaní športových prenosov na plátne.

Pezinská (Andreja Žarnova) – Starobrno , Zlatý Bažant , Corgoň

Atraktívny podnik v príjemnom prostredí. Pre Trnavčanov je známy svojou dlhoročnou tradíciou, kedysi ako vináreň, dnes piváreň s terasou pod lipami, štýlovým dizajnom a pohodlným, originálnym posedením.

Irish Pub (Ľ. Podjavorinskej 37) – Staropramen ,Budvar, Velkopopovický Kozel, Radegast ,Guinnes, Pilsner Urquell

Ohromná ponuka piva nie je jediné, čo každého zákazníka musí ohúriť. Irish pub v Trnave má 5 podlaží. Čo sa týka sedenia, je na výber sedenie pri stoloch alebo v boxoch.

Na trase sú navyše 3 BONUSY:

Krušovice (Hornopotočná 3) – Trojnásobný víťaz TT13 Krušovice , Zlatý bažant tmavé, Starobrno

Castle café (Štefánikova 32) – Staropramen , omastený chlieb s cibuľou

Športbar Evita (Jeruzalemská 40) – Radegast, Granát

Srdečne vás všetkých pozývame, zábava bude parádna.

Organizačný výbor Trnavskej 13-tky


Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2011 0:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.