reklama

Mesto plánuje odložiť investície, bude aktualizovať rozpočet

Mesto Trnava bude v druhom polroku fungovať s novým rozpočtom. Ešte predtým však návrh aktualizácie budú schvaľovať mestskí poslanci.

Prvý návrh aktualizácie počíta so znížením vlastných príjmov z pôvodných 51,4 na 49,6 mil. eur. Znižujú sa aj plánované výdavky na rok 2011 – z 53,3 na 50,5 milióna eur.

Tabuľka – rekapitulácia príjmov a výdavkov
Zdroj: Mesto Trnava

Za zmenami v rozpočte schválenom bývalým zastupiteľstvom na konci minulého roka stojí podľa dôvodovej správy k materiálu predloženému na rokovanie zastupiteľstva najmä meškanie platieb grantových zdrojov na financovanie projektov, predlžujúci sa termín na podpis grantových zmlúv k niektorým projektom, dlhšie termíny na výber dodávateľa, prípadne nevypísanie výzvy na predloženie žiadosti na plánované projekty.

Zmena v príjmovej časti v oblasti grantových zdrojov znamená takmer porovnateľný objem v navrhovanom znížení aj vo výdavkovej časti rozpočtu, kde z rovnakých dôvodov dochádza k posunu v realizácii projektov.

Ilustračné foto

„Vo výdavkovej časti rozpočtu predkladaná aktualizácia navrhuje ďalej zmeny v jednotlivých programoch aj v položkách financovaných z vlastných zdrojov a to hlavne z dôvodu: upresnenia výdavkov na základe výberu dodávateľa, prehodnotenia niektorých investičných akcií z časového a finančného hľadiska, rozhodnutia o zmene rozsahu realizácie v roku 2011, rozhodnutia o nerealizovaní niektorých aktivít v roku 2011 či zaradenia nových akcií do rozpočtu. Predkladaným návrhom 1. aktualizácie rozpočtu mesta Trnavy na rok 2011 nevzniká požiadavka na doplnenie zdrojov do rozpočtu mesta, naopak, dáva možnosť na realizáciu zámerov mesta v ďalšom období,“ uvádza sa v sprievodnej správe materiálu, o ktorom budú poslanci mestského zastupiteľstva hlasovať na najbližšej schôdzi v utorok 28. júna.

Mesto Trnava v tomto roku odložilo napríklad rekonštrukciu komunikácie na Cukrovej ulici, postaví tam však nový cyklochodník, vymení verejné osvetlenie a zrealizuje chodník pre cyklistov. Oproti pôvodným plánom ušetrí asi polovicu z plánovaných 500-tisíc eur.
Ako sme už informovali pred časom, mesto neplánuje dokončiť ani parkovisko pri Trnavskej univerzite. Miesto toho tu chce vysadiť nový parčík. Najskôr však až v budúcom roku.

V tomto roku sa nebude realizovať ani rekonštrukcia mosta nad Trnávkou na Mikovínyho ulici, nové parkovisko v Kamennom mlyne rovnako dostalo tiež na nejaký čas červenú.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2011 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto plánuje odložiť investície, bude aktualizovať rozpočet”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.