reklama

Mesto plánuje odložiť investície, bude aktualizovať rozpočet

Mesto Trnava bude v druhom polroku fungovať s novým rozpočtom. Ešte predtým však návrh aktualizácie budú schvaľovať mestskí poslanci.

Prvý návrh aktualizácie počíta so znížením vlastných príjmov z pôvodných 51,4 na 49,6 mil. eur. Znižujú sa aj plánované výdavky na rok 2011 – z 53,3 na 50,5 milióna eur.

Tabuľka – rekapitulácia príjmov a výdavkov
Zdroj: Mesto Trnava

Za zmenami v rozpočte schválenom bývalým zastupiteľstvom na konci minulého roka stojí podľa dôvodovej správy k materiálu predloženému na rokovanie zastupiteľstva najmä meškanie platieb grantových zdrojov na financovanie projektov, predlžujúci sa termín na podpis grantových zmlúv k niektorým projektom, dlhšie termíny na výber dodávateľa, prípadne nevypísanie výzvy na predloženie žiadosti na plánované projekty.

Zmena v príjmovej časti v oblasti grantových zdrojov znamená takmer porovnateľný objem v navrhovanom znížení aj vo výdavkovej časti rozpočtu, kde z rovnakých dôvodov dochádza k posunu v realizácii projektov.

Ilustračné foto

„Vo výdavkovej časti rozpočtu predkladaná aktualizácia navrhuje ďalej zmeny v jednotlivých programoch aj v položkách financovaných z vlastných zdrojov a to hlavne z dôvodu: upresnenia výdavkov na základe výberu dodávateľa, prehodnotenia niektorých investičných akcií z časového a finančného hľadiska, rozhodnutia o zmene rozsahu realizácie v roku 2011, rozhodnutia o nerealizovaní niektorých aktivít v roku 2011 či zaradenia nových akcií do rozpočtu. Predkladaným návrhom 1. aktualizácie rozpočtu mesta Trnavy na rok 2011 nevzniká požiadavka na doplnenie zdrojov do rozpočtu mesta, naopak, dáva možnosť na realizáciu zámerov mesta v ďalšom období,” uvádza sa v sprievodnej správe materiálu, o ktorom budú poslanci mestského zastupiteľstva hlasovať na najbližšej schôdzi v utorok 28. júna.

Mesto Trnava v tomto roku odložilo napríklad rekonštrukciu komunikácie na Cukrovej ulici, postaví tam však nový cyklochodník, vymení verejné osvetlenie a zrealizuje chodník pre cyklistov. Oproti pôvodným plánom ušetrí asi polovicu z plánovaných 500-tisíc eur.
Ako sme už informovali pred časom, mesto neplánuje dokončiť ani parkovisko pri Trnavskej univerzite. Miesto toho tu chce vysadiť nový parčík. Najskôr však až v budúcom roku.

V tomto roku sa nebude realizovať ani rekonštrukcia mosta nad Trnávkou na Mikovínyho ulici, nové parkovisko v Kamennom mlyne rovnako dostalo tiež na nejaký čas červenú.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2011 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Mesto plánuje odložiť investície, bude aktualizovať rozpočet”

 1. 1
  Michal says:

  V rámci setrenia navrhujem zrušiť Mestskú políciu… :-)

 2. 2
  obyvatel says:

  Jasne poodkladajte uplne vsetko co sa len da ,ale ked to jedneho dna budete musiet urobit vsetko naraz , tak neviem co budete hovorit potom. Toto pocka hento pocka , ved cakajte, cakajte kym sa ludia zacnu vystahovavat, co uz je taky trend v trnave davno ,a tym padom dostanete aj podielove dane mensie, cize si nepomozete. Mali by ste sa zobudit. Zoberete si priklad z nitry. Novym obyvatelom , mladym rodinam alebo samostatne zijucim ludom, stava mesto nitra mestske byty , za ktore sa plati symbolicke najomne aby si udrzali ludi aby sa mesto rozvijalo. Tu trnava tusim jeden bytovy dom za 5 rokov postavi aj to s podporou nejake invstora a hned si aj pytaju take najomne za to ze tam nikto neche ist byvat. Treba sa na to zacat pozerat ocami ktore sa divaju do buducnosti a nie do pritopnosti . Ked sa budeme sustredit na pritomnost so ziadnou perspektivou tak mesto trnava za par rokov nebude masto ale obec.

 3. 3
  Lane says:

  Kde su tie predvolebne keci o tom ako bude Trnava napredovat a rozvijat sa?
  Takymito krokmi z nej spravite akurat dieru

  • 3.1
   Jovany says:

   Ved napredovalo predchádzajúcich 20 rokov.Len zaslepený KDH-cky tupohlav nevidí zmenu atmosféry v meste k lepšiemu.Dúfam že Trnavčania nepripustia návrat prispatej zahnívajucej nič nerobiacej KDH-mafii.

 4. 4
  teo says:

  Zlepsenu atmosferu moze mat akurat bolsevik Jovany co si nedokaze ani prelustrovat zlozenie MZ za poslednych 20 rokov… :-) Co ja viem tak tam bolo vzdy viac subjektov a nie len jeden. Ze su zmrazene ivesticie ma vobec neprekvapuje ale to parkovisko pri TU tak to je fakt gol. V kampani mal pan Stanko plnu hubu toho ako je neskutocne potrebne aby sa tam urobilo podzemne parkovanie a ako treba viac a viac parkovacich miest… ze ich teraz bude o desiatky menej je v poriadku :-)

 5. 5
  hranol says:

  Jovany, si Ty určite nejaký ficovlez červený, bývalý “komouš”, presne
  ako píše Teo pozri si zloženie MZ za posledných 20 rokov, boli tam
  aj poslanci za HZDS, SNS, SDĽ …… Čo trepeš za somariny ??? Je už
  1/2 roka po komunálnych voľbách a začína sa zabúdať na predvolebné
  sľuby a uvidíme v r. 2014, čo všetko sa urobilo.

 6. 6
  Jovany says:

  Teo a Hranol.Vy ste ukážková vzorka TUPOVOLIČOV KDH.Možno aj členovia.Už som tu Teovi min.dva krát písal že narozdiel od Bošnáka a iných (nechce sa mi ich tu vypisovať)som ja v KSČ ani v KSS ba dokonca v SZM nikdy nebol.A na vaše uspokojeni som Fica ani tú zberbu okolo neho nikdy nevolil.Aj za Ficovej vlády bolo KDH vo vláde a hovno s tým mali spoločné čo sa dialo.Tak isto v Trnave 20 rokov mala vätšinu KDH .Tak tu nepíšte takéto čoviny!!!

 7. 7
  Jovany says:

  Teo,ty si vážny idiot ako väčšina tvojich KDH-čikov.KDH bolo v parlamente(SNR)tak ako boli HZDS, SDĽ,SNS a iný v mestskom parlamente.Ale nikdy nemali väčšinu! Vždy rozhodovalo o všetkom KDH.Lenže ty to zrejme nikdy nepochopíš lebo ti od mala vymývali hlavu.Pravde podobne svätenou vodou.

  • 7.1
   teo says:

   “Aj za Ficovej vlády bolo KDH vo vláde” toto si napisal ty inteligent… ked tak uz “KDH bolo v PARLAMENTE aj za Ficovej vlady” ale to by napisal clovek ktory ma IQ vacsie ako retardovana skebla.

   • 7.1.1
    Jovany says:

    To bola ironia na tu tvoju dementnú poznámku že za 20 rokov boli v Trnave pri moci aj HZDS SDĽ a SNS.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.