reklama

Premiérová jazda korčuliarov a cyklistov ulicami mesta vyvolala nadšenie

Toľko pozitívnej energie a prirodzenej radosti, koľko predviedli a zažili účastníci historicky prvej jazdy inline korčuliarov a cyklistov po hlavných dopravných tepnách v Trnave, sa v dnešnej dobe len tak často nevidí. Aj napriek tomu, že do priebehu premiéry PSA TT – Inline napokon vstúpilo razantným spôsobom počasie, nijako inak ako maximálne pozitívne sa toto podujatie hodnotiť nedá.

Odštartované: viceprimátor Stanko posiela účastníkov jazdy na trať

V sobotu 18. júna sa pri Bernolákovej bráne zhromaždili štyri stovky inline korčuliarov a cyklistov, aby vyrazili na 5-kilometrový okruh frekventovanými ulicami. Spoločnosť PSA Peugeot Citroen Slovakia v spolupráci s občianskym združením bratislava-inline, kanceláriou Zdravé mesto Trnava a ďalšími partnermi zorganizovala jazdu v Trnave po prvý raz, ale ako sa zhodli organizátori v upršanom cieli, určite nie naposledy.

Dĺžka pelotónu dosiahla niekoľko stoviek metrov

„Chcem poďakovať ľuďom, ktorí túto skvelú akciu zorganizovali a vám všetkým, ktorí ste ju podporili svojou účasťou,“ vyhlásil štartér PSA TT-Inline, viceprimátor Bystrík Stanko, aby následne poslal pelotón na trať.

„Proti čomu protestujete?,“ vykrikoval vykúkajúc z okna auta jeden z vodičov odstavených na vedľajšej ceste na okolo jazdiacich veselých korčuliarov a cyklistov. Nikto zo zúčastnených však neprišiel protestovať. Skôr naopak. Originálnym spôsobom oslavovali a tešili sa z pohybu a možnosti vidieť svoje mesto z inej perspektívy.

Za blikajúcimi policajnými autami a motorkami sa balík korčuliarov a cyklistov v príjemnom tempe presúval stanovenou trasou od Bernolákovej brány po Hospodárskej ulici, okolo Zeleného kríčka, Rybníkovej, Hlbokej, Sladovníckej a Tamaškovičovej späť na Hospodársku. Po necelých dvadsiatich minútach však začalo pršať, organizátori preto balík z bezpečnostných dôvodov odprevadili na miesto štartu. A hoci hustnúci dážď znemožnil pelotónu odjazdiť oba naplánované okruhy, sklamanie by ste medzi zúčastnenými hľadali len ťažko. V priestore cieľa vládlo všeobecné uspokojenie, miestami aj eufória. Mnohým z účastníkov ani neskrývali nadšenie a radosť z vydarenej akcie. Ihneď po dojazde visela v cieli prakticky len jediná otázka: „Kedy si takto opäť zajazdíme?“

„Všetkým, ktorí ste dali prednosť v jazde pred sedením doma a prišli ste sa pozrieť na svoje mesto z inej perspektívy, z ulíc a priestorov, ktoré zvyčajne brázdia iba autá, chcem veľmi pekne poďakovať. Tento dážď berieme ako krst novej tradície. Verím, že nabudúce nebude až o rok, ale uvidíme sa ešte skôr,“ vyjadril sa v cieli šéf komunikácie PSA Peugeot Citroen v Trnave Peter Švec.

Technicky a organizačne zabezpečovali priebeh príprav aj samotnú jazdu skúsení členovia združenia bratislava-inline. V hlavnom meste organizujú večerné jazdy už ôsmy rok.

„Trnavskú akciu hodnotím ako fantastickú. Prišlo asi 300 korčuliarov a 100 cyklistov a naozaj to bolo výborné. Dnešnú premiéru sme nazvali chuťovkou a ak bude najaké nabudúce, čo dúfam že bude, tak príde minimálne takýto počet ľudí a trasu si vychutnajú v celej desaťkilometrovej dĺžke,“ netajila spokojnosť v cieli aj jedna z hlavných organizátorov podujatia Lea Hurbanová zo združenia bratislava-inline. „Radi sa pripojíme k tomu, aby sa aj v Trnave vybudovala podobná tradícia ako v Bratislave, kde jazdíme osem rokov večernými ulicami, počas letných mesiacov každý piatok. Myslím si, že večerné jazdy v Trnave s pohľadmi na historické budovy a dominanty by mali určite veľmi silný náboj a emóciu,“ nazrela do budúcnosti, ktorá sa však môže stať realitou, L. Hurbanová.

Fotogaléria (37 snímok):

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2011 12:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.