reklama

V amfiku a okolí bolo živo. Predvádzali sa tu pouliční umelci aj športovci

Takmer čokoľvek si predstavíte pod termínom „pouličné umenie“ bolo možné vidieť a zažiť počas soboty 18. júna v priestoroch Mestského amfiteátra a jeho blízkom okolí.

Mesto Trnava v úzkej spolupráci s mladou organizáciou Bronco a ďalšími subjektami usporiadalo prvý ročník akcie nazvanej StreeTT Session. Parkovisko pri amfiteátri obsadili jazdci na BMX, aby tu medzi prekážkami a na skokoch predvádzali svoju odvahu a umenie, skateboardisti, inline korčuliari a sprejeri našli svoj priestor pri vonkajšom múre trnavského amfika.

Prieméra StreeTT Session zaujala stovky Trnavčanov

V rámci StreeTT Session prichýlili organizátori pod svoje svoje krídla aj druhý ročník súťažnej výstavy fotografií Fotopark. Desiatky súťažných prác si mali možnosť návštevníci prezerať v priebehu celej akcie priamo v amfiteátri. Medzitým na pódiu predvádzali skvelé triky vymakaní borci na BMX bicykloch, došlo aj na ukážky športu, ktorý má tiež svoje korene na ulici – YoYo.

Do toho všetkého výborná muzika a rachot v podaní DJ-ov a hudobných skupín.

„Za vznikom tejto akcie bola takpovediac spoločenská objednávka. V Trnave existuje mnoho tradičných podujatí pre strednú aj staršiu generáciu, preto sme chceli vytvoriť niečo nové, čo by oslovilo najmä mladých. S priebehom premiérovej StreeTT Session sme spokojní. Dúfam, že o rok príde ešte viac ľudí ako dnes,“ pozitívne zhodnotil prvý a hneď úspešný pokus o usporiadanie jeden z hlavných organizátorov Peter Cagala z mestského úradu.

Fotogaléria (27 snímok):

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2011 10:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.