reklama

Mesto opráši starú veľkoplošnú obrazovku, umiestni ju na štadión

Dlhodobo nevyužívanú veľkoplošnú obrazovku, ktorú mesto Trnava zakúpilo pri príležitosti návštevy pápeža Jána Pavla II. v roku 2003, plánuje samospráva opäť využiť. Podľa slov viceprimátora Bystríka Stanka zariadenie s rozmermi 4×3 metre nainštalujú na južnú tribúnu Štadióna Antona Malatinského a bude slúžiť informačným a reklamným účelom.

V súčasnej dobe už ide o technicky zastaralé zariadenie, ktoré môže len ťažko konkurovať nastúpeným trendom. Napriek tomu si myslíme, že urobíme lepšie, ak obrazovku oživíme a opätovne začneme používať, ako by mala ležať zapadnutá prachom kdesi v sklade,” vysvetlil Stanko.

Archívna snímka obrazovky z Vianočných trhov 2003

Pri príležitosti návštevy pápeža mesto pôvodne plánovalo obrazovku prenajať. Ako pripomenul vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič, vtedajšie ceny prenájmov boli tak nesmierne vysoké, že pre mesto bolo výhodnejšie kúpiť starší model a využívať ho tak aj pri ďalších, najmä kultúrnych podujatiach v centre.

Podľa odborníkov ideálna sledovacia vzdialenosť tohto typu veľkopološnej obrazovky je 60 a viac metrov. A hoci vtedajšia technológia už v súčasnosti nestačí aktuálnym parametrom a požiadavkám, pre zobrazovanie textových či obrazových správ na štadióne by mala bez problémov vyhovovať.

Obrazovka by mala byť funkčná už v prvých kolách nového ročníka najvyššej futbalovej ligy.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2011 15:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Mesto opráši starú veľkoplošnú obrazovku, umiestni ju na štadión”

 1. 1
  jožo says:

  len či bude mať kto na ňu pozerať, posledné futbalové zápasy bol
  štadión A. Malatinskeho prázdny a vyzerá to, že aj asi bude……
  Niečo asi nie je v poriadku, býval veru plnší…….

 2. 2
  teo says:

  Ta obrazovka je sice technicky zastarala ale moralne je stale OK. Tie velke steny na Superstar, Let’s Dance atd. maju este vacsi raster ako ta stara mestska… Takze na stadione bude este mozno dobre sluzit pre svoj ucel. Dobry napad !

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.