reklama

Mesto dočasne a s podmienkami povolilo prevádzku veľkého LED bigboardu pri Vodárni

Na Vodárni postavia veľký digitálny bigboard. Dočasné povolenie na umiestnenie veľkoplošnej reklamy vydalo mesto Trnava.

Bigboard s digitálnou zobrazovacou LED plochou s rozmermi 7,7 x 2,9 metra osadia na jestvujúcu reklamnú konštrukciu spoločnosti Tesco vedľa okružnej križovatky.

Reklamné zariadenie bude fungovať najprv v skúšobnom režime. Počas skúšobnej prevádzky musí vlastník plochy na základe rozhodnutia mesta spracovať svetlotechnický posudok, ktorého predmetom je meranie jasu LED obrazovky, vrátane vyhodnotenia vplyvu jasu na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

kruhovka-bucianska

Reprofoto: Google Street View

Posudok má tiež určiť podmienky a odporúčania, za akých prevádzkových režimov je vyhovujúce zariadenie prevádzkovať v nočných hodinách tak, aby nedochádzalo k oslňovaniu vodičov jasom, píše sa v stanovisku.

Obrazovka s plochou 22 metrov štvorcových bude pozostávať s 30 segmentov. Mesto Trnava požaduje od prevádzkovateľa – súkromnej spoločnosti z Nitry – zabezpečenie nastavenia svietivosti panelov tak, aby nedochádzalo k oslňovaniu vodičov a čo najmenšieho dopadu svetla na okná obytných domov v okolí.

LED panely musia dodržiavať zákonom stanovené normy a nesmú prekročiť limitné hodnoty rušivé svetla.

Na zariadení sa zakazuje vysielanie akéhokoľvek videa, flash efektov, príp. stroboskopických efektov, ktoré by odpútavali pozornosť vodičov a chodcov. Na zariadení je možné vysielať len statický vizuál bez dynamickej zmeny tak, aby neboli ohrození účastníci cestnej premávky,“ požaduje mesto Trnava od vlastníka reklamnej obrazovky.

Obrazovku bude možné trvalo užívať len na základe kolaudačného rozhodnutia.

Podmienkou jeho vydania je predloženie protokolu o skúške svetelného zdroja LED obrazovky, spracovaného spôsobilou osobou.

Vlastník veľkoplošnej reklamy musí požiadať o vydanie kolaudácie do 4 mesiacov od inštalácie zariadenia.

V prípade, že zariadenie nebude spĺňať požiadavky, resp. ak si to vyžiada verejný záujem (bezpečnosť cestnej premávky a pod.) vlastník LED panel na vlastné náklady bezodkladne odstráni po obdržaní výzvy stavebného úradu,“ pripomína stavebný úrad.

Zámer inštalácie veľkoplošnej video reklamy namietali obyvateľ Trnavy Anton Kollár a poslanec MZ Matej Lančarič.

Poukazovali na možné zníženie bezpečnosti premávky, riziko osvetľovania vodičov, odrazy svetla na mokrej vozovke a navyšovanie svetelného smogu.

Stavebný úrad niektoré z námietok čiastočne zohľadnil vo vydanom rozhodnutí.

Nie všetky snahy o osadenie reklamných obrazoviek pri dopravných tepnách v Trnave boli v minulosti úspešné.

Polícia namieta najmä hrozbou zníženia bezpečnosti dopravy vplyvom prevádzky reklamných nosičov.

Po problémoch s úradmi prerušili v roku 2013 prevádzku LED obrazovky umiestnenej na polyfunkčnom dome pri okružnej križovatke Zelenečská – Tamaškovičova. Od januára 2014 opäť funguje.

Dopravní policajti nevydali súhlasné stanovisko ani k zámeru osadenia ďalších troch reklamných obrazoviek, ktoré chcela inštalovať istá trnavská firma na trávnatých plochách v blízkosti svetelných križovatiek Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska, pri stanici na nároží ulíc Kollárova – Dohnányho a na streche nákupného centra Merkúr.

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2014 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto dočasne a s podmienkami povolilo prevádzku veľkého LED bigboardu pri Vodárni”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.