reklama

Na ceste medzi Dolnou a Hornou Krupou položili 9 kilometrov nového asfaltu

Vodičom predchádzajúcim medzi obcami Dolná a Horná Krupá slúži čerstvo zrekonštruovaný úsek cesty III. triedy. Deväťkilometrovú komunikáciu vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja rekonštruovala spoločnosť Strabag tri mesiace.

Oprava pozostávala z vyrovnania a spevnenia prepadnutých okrajov, vyrovnania nerovností vozovky a pokládky nového asfaltového koberca. Z dôvodu veľkých nerovností a prepadnutých okrajov bola vozovka opravená technológiou recykláže podložia, to jest zlepšenia vlastností podložia vozovky pridaním cementu,“ konkretizoval Ivan Krajčovič z Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Vstup so obce Horná Krupá

Ilustračné foto: hornakrupa.com

Celkové náklady na rekonštrukciu úseku dosiahli 840-tisíc eur. TTSK spolufinancoval investíciu piatmi percentami z vlastného rozpočtu, zbytok získal z prostriedkov Európskej únie – Regionálneho operačného programu určeného na zabezpečenie dopravnej obslužnosti regiónov.

V okrese Trnava sa z rovnakých zdrojov podarilo v tomto roku zrekonštruovať aj sedem kilometrov cesty medzi Trnavou a Malženicami a dvojkilometrový úsek Pavlice – Pusté Úľany.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2011 15:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na ceste medzi Dolnou a Hornou Krupou položili 9 kilometrov nového asfaltu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.