reklama

Úsek diaľnice medzi Trnavou a Hornou Stredou dostane moderné informačné systémy

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pripravuje modernizáciu informačného systému diaľnice D1 v úseku medzi Trnavou a Hornou Stredou.

Na 41-kilometrovom úseku diaľnice plánuje NDS uskutočniť modernizáciu informačného systému v podobe doplnenia komunikačnej a napájacej infraštruktúry, inštaláciu nových značiek a tabúľ, nového systému kamerového dohľadu, systému premenného dopravného značenia pre potreby riadenia dopravy či modernizácie telefónov núdzového volania.

Súčasťou zámeru je tiež modernizácia a doplnenie meteostaníc, sčítačov dopravy a doplnenie počítačového systému v Stredisku správy a údržby diaľnic a rýchlostných ciest v Trnave – Modranke.

Kompletný dohľad nad dopravnou situáciou na diaľnici s pomocou moderných informačných systémov sa bude vykonávať v novozriadenom operátorskom pracovisku strediska pri Modranke.


Diaľnica D1

Ilustračné foto: Google Street View

V úseku od Trnavy po Hornú Stredu pribudnú aj nové zvislé dopravné značky rôznych typov – prízemné, portálové, premenné či LED tabule.

Stavebné práce sa budú realizovať v úsekoch s dĺžkou 1,5 km.

Realizácia zámeru začne až po úspešnom ukončení verejnej súťaže. NDS predpokladá, že stavebné práce si vyžiadajú len menšie obmedzenia dopravy, keďže väčšina prác sa má uskutočňovať mimo samotnej diaľnice, resp. pri pravej krajnici.

Samotná realizácia je naplánovaná na obdobie 18 mesiacov, vybraný dodávateľ bude po dobu ďalších 5 rokov vykonávať potrebný technický dohľad a servis.

Predpokladaná hodnota zákazky je 18,9 milióna eur s DPH.

Konečnú cenu zrejme znížia predložené ponuky uchádzačov vo verejnom obstarávaní.


Červenou farbou je vyznačený riešený úsek od Trnavy po Hornú Stredu

Zdroj: NDS

Ulož ako PDF
Napísal 27. februára 2019 10:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.