reklama

NDS chce do konca roka 2016 zvýšiť bezpečnosť na úseku D1 medzi Trnavou a Lúkou

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vybrala dodávateľa pre projekt zvýšenia bezpečnosti dopravy na úseku diaľnice D1 medzi Trnavou a Lúkou v okrese Nové Mesto nad Váhom.

Účelom diela je na diaľničnom úseku s dĺžkou 46 kilometrov osadenie nového záchytného bezpečnostného systému „s významným dopadom na bezpečnosť cestnej premávky“.

Víťazom verejnej súťaže sa stala spoločnosť Strabag v konzorciu s firmami Doprastav, Eurovia SK a ZIPP s ponukou v hodnote 29,4 milióna eur s DPH.

Predpokladaná hodnota zákazky bola pred vypísaním súťaže takmer 45 miliónov eur s DPH. Projekt bude financovaný zo zdrojov Európskej únie.

dialnica

Ilustračné foto

„Stavebné práce zahŕňajú výmenu a doplnenie zvodidiel pre príslušné úrovne zachytenia, stavebné práce v strednom deliacom páse, na krajniciach, odvodňovacích zariadeniach, dopravnom značení a na dopravných zariadeniach,“ opisuje zámer NDS.

Projekt má v úseku diaľnice D1 od križovatky pri Trnave po obec Lúka zabezpečiť súlad bezpečnostných opatrení vo forme záchytných bezpečnostných zariadení s požiadavkami na bezpečnosť v zmysle v súčasnosti platných noriem a predpisov.

Realizácia zámeru sa má uskutočniť v období od apríla 2015 do novembra 2016.

Mapa:
tt-luka-d1

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2015 14:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.