reklama

Diaľničiari vybudujú nové operátorské pracovisko v Modranke a zmodernizujú informačné systémy diaľnice D1

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vybrala dodávateľov projektu modernizácie informačného systému diaľnice D1 v úseku medzi Trnavou a Hornou Stredou.

Na 41-kilometrovom úseku diaľnice sa uskutoční modernizácia informačných systémov v podobe doplnenia komunikačnej a napájacej infraštruktúry, inštalácie nových značiek a tabúľ, nového systému kamerového dohľadu, systému premenného dopravného značenia pre potreby riadenia dopravy či modernizácie telefónov núdzového volania.

Súčasťou zámeru je tiež modernizácia a doplnenie meteostaníc, sčítačov dopravy a doplnenie počítačového systému v Stredisku správy a údržby diaľnic a rýchlostných ciest v Trnave – Modranke.

Kompletný dohľad nad dopravnou situáciou na diaľnici s pomocou moderných informačných systémov sa bude vykonávať v novozriadenom operátorskom pracovisku strediska správy a údržby v Modranke.

Ilustračné foto

V úseku od Trnavy po Hornú Stredu pribudnú aj nové zvislé dopravné značky rôznych typov – prízemné, portálové, premenné či LED tabule.

V novembri 2019 podpísala NDS zmluvu s úspešným uchádzačom vo verejnej súťaži.

Stala sa ním skupina dodávateľov PPA INŽINIERING, s.r.o. a Dopravná signalizácia SW a. s., ktorá v súťaži ponúkla cenu 18,9 milióna eur s DPH.

Stavebné práce sa budú realizovať postupne v úsekoch s dĺžkou 1,5 km.

Diaľničiari predpokladajú, že stavebné práce si vyžiadajú len menšie obmedzenia dopravy, keďže väčšina prác sa má uskutočňovať mimo samotnej diaľnice, resp. pri pravej krajnici.

Samotné práce sú naplánované na obdobie 18 mesiacov, dodávateľ bude po dobu ďalších 5 rokov vykonávať potrebný technický dohľad a servis.


Červenou farbou je vyznačený riešený úsek od Trnavy po Hornú Stredu

Zdroj: NDS

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2019 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.