reklama

Silák Barbarič bude ťahať auto pri supermarkete na Družbe celé štyri hodiny. Príďte ho povzbudiť!

Známy slovenský silák Juraj Barbarič, držiteľ piatich zápisov v Guinessovej knihe rekordov, dnes popoludní na Trojičnom námestí v Trnave s lanom za opaskom potiahol osobné auto naložené deťmi, celými rodinami či dokonca viceprimátorom Bystríkom Stankom.

Barbarič je ústrednou postavou projektu Pevné svaly, prostredníctvom ktorého navštevuje slovenské mestá a rekreačné strediská s cieľom zviditeľnenia problémov, s ktorými sa trápia ľudia postihnutí muskulárnou dystrofiou. Silák za sebou ťahá malý osobák. Táto aktivita vychádza z jeho životného kréda za posledné roky, ktoré znie: „Ovládam svoje svaly v prospech tých, ktorí to potrebujú“.

Košický silák kúsok odviezol aj viceprimátora Stanka

Počas celého projektu môžu sympatizanti Juraja Barbariča, ako aj každý, kto má záujem pomôcť zdravotne postihnutým, posielať SMS správy v tvare: DMS MOTYL na číslo 877 a tým prispievať na pomoc dystrofikom.

Dobročinný projekt propaguje Barbarič spôsobom sebe vlastným

Juraj navštívi so svojou posádkou 15 slovenských miest za 15 dní a v každom meste potiahne za sebou osobné auto 15 kilometrov. Jeho štácia v Trnave krátkym promo vystúpením na námestí neskončila.
Barbarič bude ťahať modrý Chevrolet dnes od 22. hodiny do 2. hodiny ráno na parkovisku pri OD Kaufland na Clementisovej ulici.

Ako sám pripomenul, bude veľmi rád, ak ho prídete večer na jeho 15-kilometrovej púti povzbudiť.

Zápisy J. Barbariča v Guinessovej knihe rekordov

  • 1995 – ťahanie súpravy vagónov vážiacu na úseku dlhom 12 metrov: 200 ton
  • 1996 – ťahanie vlakovej súpravy na vzdialenosť 7 metrov a 70 centimetrov: 360 ton
  • 1997 – ťahanie nákladných vagónov na trati dlhej 4 metre 70 centimetrov: 578 ton
  • 1997 – ťahanie súpravy vagónov na vzdialenosť „len“ 2 metre 50 centimetrov: 628 ton
  • 1998 – ťahanie vagónov: 800 ton
  • 1999 – ťahanie vagónov naložených železnou rudou: 1 000 ton

Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2011 18:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Silák Barbarič bude ťahať auto pri supermarkete na Družbe celé štyri hodiny. Príďte ho povzbudiť!”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.