reklama

Silák Barbarič bude v Trnave ťahať auto na trase dlhej 15 km pre dobrú vec

Známy slovenský silák Juraj Barbarič bude v stredu 27. júla o 17. hodine ťahať osobné auto od Divadla Jána Palárika na Trojičné námestie. Svoj športový výkon uskutoční v rámci projektu Pevné svaly s cieľom pomôcť ľuďom postihnutým svalovou dystrofiou a zviditeľniť ich problémy. Trnava je v poradí ôsma spomedzi pätnástich slovenských miest, ktoré Juraj Barbarič postupne navštívi. Túto aktivitu, vychádzajúcu zo životného kréda športovca, ktoré znie „Ovládam svoje svaly v prospech tých, ktorí to potrebujú,“ podporí osobne v našom meste aj zástupca primátora Trnavy Bystrík Stanko.

Podujatie odštartovalo v Košiciach

Foto: pevnesvaly.sk

Na Trojičnom námestí sa následne uskutoční predstavenie projektu Pevné svaly verejnosti a autogramiáda, ktorá potrvá do 18. hodiny. Trnavčania, ktorí si nechcú nechať ujsť tento nevšedný zážitok, sa budú môcť stať aj divákmi ďalšieho, oveľa väčšieho športového výkonu pred hypermarketom na Veternej ulici, kde bude Juraj Barbarič od 22. hodiny 27. júla do 2. hodiny 28. júla ťahať auto po trase merajúcej dovedna 15 kilometrov.
Počas celého projektu budú môcť sympatizanti Juraja Barbariča posielať smsky v tvare: DMS MOTYL na číslo 877, a tým prispievať na pomoc dystrofikom.

Juraj sa rozhodol využiť svoju silu pre ušľachtilú vec a dystrofikov podporuje už siedmy rok. Na svoj tohtoročný výkon v pätnástich slovenských mestách sa začal pripravovať v septembri minulého roka a do dnešného dňa dovedna natrénoval s autom za chrbtom viac ako 4 000 km.

Viac informácií o projekte nájdete aj na pevnesvaly.sk.

(tlačová správa)


Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2011 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.