reklama

Trnavské hudobné korzo znova ožije už túto stredu

Atmosféra slávneho trnavského hudobného korza v neprekonateľných šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, kedy ste na Trojičnom námestí večer mohli stretnúť všetkých trnavských muzikantov okúzlených érou big beatu, znova ožíva. Dejisko sa presúva len o pár krokov na historické nádvorie Spolku sv. Vojtecha, kde sa 3. augusta o 19. hodine začne koncert s názvom Trnavské hudobné korzo.

Stretneme tu hudobníkov, ktorí robili dobré meno Trnave už pred štyridsiatimi rokmi, ale aj príslušníkov mladšej generácie, ktorí potvrdzujú, že dobrá muzika má v Trnave pevné korene. Začiatok patrí Robovi Opatovskému, Michalovi a Štefanovi Bugalovcom, Jurajovi Gregoríkovi a ich hosťovi, populárnemu trnavskému rodákovi, hercovi a muzikálovému spevákovi Karolovi Čálikovi. Štafetu prevezmú Peter „Bonzo“ Radványi, Boboš Procházka a Ivan Tomovič v zoskupení Bonzo & The Resonators, a na záver vystúpia Tony Šidlík, Paľo Opatovský a „Laci“ Jozef Pagáč v zoskupení Duo Live Guitars.

Organizátorom podujatia je hudobná agentúra Pavel Opatovský v spolupráci s mestom Trnava

„Dúfam, že naše Trnavské hudobné korzo bude začiatkom novej tradície. Vďaka ústretovosti a pochopeniu riaditeľa Spolku sv. Vojtecha Vendelína Plevu sa môže uskutočniť v atraktívnom a verejnosti málo známom priestore jedného z významných kultúrnych stánkov nášho mesta. Verím, že Trnavčania prídu našu snahu podporiť svojou účasťou. Trnava ožíva, takže – na ťahu sú Trnavčania,“ povedal organizátor podujatia Pavel Opatovský.

(Tlačová správa mesta Trnava)

PROGRAM:
TRNAVSKÉ HUDOBNÉ KORZO
3. augusta o 19.00 h
na nádvorí Spolku sv. Vojtecha, Radlinského ulica 5 v Trnave

ROBO OPATOVSKÝ & BAND
akustická gitara: Michal Bugala
basová gitara: Juraj Gregorík
bicie nástroje: Štefan Bugala
Špeciálny hosť: herec Karol Čálik, rodák z Trnavy

BONZO and THE RESONATORS
feat. Boboš Procházka
rezofonická gitara, spev: Peter Bonzo Radványi
ústna harmonika: Boboš Procházka
gitara: Ivan Tomovič

DUO LIVE GUITARS
feat. Tony Šidlík
gitara, spev: Paľo Opatovský
gitara, vokál: „Laci“ Jozef Pagáč
bicie nástroje: Tony Šidlík

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2011 2:38. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.