reklama

Do trnavských ulíc sa vráti Korzo

Obyvatelia Trnavy si môžu na jeden deň pripomenúť staré časy korzovania. Minisukne, štýlové nohavice, vzácne gramoplatne a zbieranie klebiet. Aj to bolo Korzo. Kedysi kultové miesto stretnutí mladých ľudí ožije 13. mája 2018 na Hlavnej ulici o 17.00 h.

Organizátorom podujatia je Mestská televízia Trnava, ktorá mapuje dianie v meste a blízkom okolí.

„Trnavské korzo vnímame ako príležitosť spojiť všetky generácie na hromadnej prechádzke po meste. Podujatie má ambíciu pripomenúť účastníkom staré časy a absolvovať legendárnu trasu v smere od Mestskej veže po Kostol sv. Heleny a späť,“ približuje scenár podujatia autorka myšlienky obnovy Korza a zároveň riaditeľka Mestskej televízie Trnava, Dália Šaškovičová.

Vítaní sú, samozrejme, účastníci oblečení v štýle 60. a 70. rokov 20. storočia, kedy sa Korzo tešilo najväčšej obľube. „Korzo – to bol životný štýl, trend, spoločenská udalosť. Túžim aspoň na jedno popoludnie vrátiť starším Trnavčanom milú spomienku na tento fenomén, na obdobie mladosti a bezstarostnosti a mladším priniesť nový zážitok,“ pokračuje Šaškovičová.


Plagát

Počas korzovania bude hrať staré piesne z vinylových platní DJ Andrej Šipka a moderátor Vlado Voštinár sa na pódiu porozpráva so známymi „korzistami“. Program uzatvorí koncert Dua Live Guitars.

Návštevníci si môžu na pamiatku odniesť nielen fotografiu, či štýlový odznak s logom Trnavského korza, ale aj poobdivovať veterány, vychutnať si sladké a slané dobroty, osviežiť sa kávou, čajom, či horúcou čokoládou.

„Ide nám o okamih návratu v čase, o obnovu stratených kontaktov a najmä, o príjemné stretnutia tvárou v tvár, nielen prostredníctvom moderných sociálnych sietí. Chceme potešiť tých, ktorí sa kedysi korzovali po centre a zároveň osloviť generáciu, ktorá pozná Korzo z rozprávania rodičov, starých rodičov, prípadne z nášho nového dokumentu Chodili sme na korzo,“ dodáva Šaškovičová a verí, že prechádzka priláka čo najviac Trnavčanov.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2018 15:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.