reklama

Slávnosti spevu, hudby a tanca v Červeníku

Počas uplynulého víkendu sa v Červeníku uskutočnil už 46. ročník Slávností spevu, hudby a tanca. Do Červeníka si tradične našli cestu stovky návštevníkov z blízkeho okolia, ale i zo vzdialenejších miest. Prvé dva dni patrili skôr tým mladším, ktorým sa v červeníckom amfiteátri predstavili slovenské kapely ak Desmod, Polemic či Horkýže Slíže alebo bývalé legendy Hot Chocolate a Chris Norman.

Foto: autor

Nedeľný hlavný program sa niesol aj duchu Dňa úcty k poľnohospodárom. Ich prácu si prišiel uctiť aj predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, ktorému odovzdali symbolický žatevný veniec. „Tí čo obrábajú našu zem zachovávajú dedičstvo našich otcov. Starajú sa o náš chlieb a zveľaďujú našu krajinu. A či bola tento dobrá úroda? Podľa predbežných odhadov by mal byť dobrý rok a úroda prekročí očakávanie z minulých rokov. Zodpovedá poctivej práci, ktorú poľnohospodári odviedli a verím, že bude dobrá.“

Dobrá úroda je dôvodom na oslavu a poľnohospodárom ďakovali svojím umením mnohé folklórne skupiny, ktoré rozospievali a roztancovali prítomných už v centre obce pri zvonici a potom aj na hlavnom pódiu v amfiteátri. Toto tradičné podujatie si nenechal ujsť ani gubernátor Armavirskej oblasti Ašot Kagramanian. S týmto arménskym regiónom má Trnavský samosprávny kraj podpísané memorandum o vzájomnej spolupráci a prvý muž regiónu prijal pozvanie T. Mikuša a spolu s manželkou si prišli pozrieť preslávený slovenský folklór, ktorého zlatým klincom bolo vystúpenie Diabolských huslí spolu s tanečníkmi z Čarovných ostrôh. Páčili sa všetci, od tých najmenších spevákov, až po súbory, ktoré sú známe aj za hranicami našej domoviny. „Pre mňa je folklór prirodzenou súčasťou života. Sprevádzal ma odmala a vždy si ho rád pripomeniem. Pre mňa je to úplne prirodzená vec. Úcta a láska k tomu, čo patrí do kultúrneho dedičstva nášho národa,“ povedal trnavský župan T. Mikuš, ktorého do tanca vyzvali aj priamo na pódiu.

Patrik Velšic
hovorca TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 8. augusta 2011 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.