reklama

Požiar v malženickej elektrárni vyšetrí expertízna skupina

V sobotu sme priniesli informáciu o nehode v malženickej elektrárni, pri ktorej sa zranili dvaja muži.

Prinášame stanovisko hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Ivana Peťka k zásahu:

„Na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave bol v sobotu 20. augusta 2011 o 09:09 hod. nahlásený výbuch v paroplynovej elektrárni Malženice, z dôvodu ktorého došlo k požiaru a zraneniu dvoch osôb – zamestnancov EON Slovenské elektrárne s.r.o. Na miesto udalosti bolo z HS Trnava vyslaných osem príslušníkov s technikou MB Atego, Iveco Daily, dvakrát Iveco Trakker. Počas jazdy na miesto udalosti boli vyžiadaní aj zamestnanci ZHU EBO Jaslovské Bohunice s technikou KHA T815 MIXMATIC a CAS 32. Vyžiadaná bola aj výšková technika T148 PVP 27 z HS Hlohovec. Po príjazde na miesto udalosti bolo veliteľom zásahu zistené, že prišlo k výboju v rozvodnej skrini 11kV, následkom ktorého boli zranené a popálené dve osoby. V čase udalosti sa v objekte nachádzalo 15 osôb, ktoré boli evakuované z objektu pred príchodom jednotky HaZZ.

Ilustračné foto: HaZZ Trnava

Požiar zachvátil celú rozvodnú skriňu slúžiacu na napájanie budenia generátora. Celý objekt bol silne zadymený, čo sťažovalo samotný zásah. Súčasne s jednotkou HaZZ sa dostavila na miesto udalosti ZZS Trnava, ktorá si okamžite prevzala zranené osoby. Príslušníci HaZZ pomáhali s naložením zranených osôb do vozidla ZZS a s navigáciou vrtuľníka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Evakuácia osôb bola zabezpečená ešte pred príchodom jednotky HaZZ. Po prieskume boli veliteľom zásahu vytvorené tri zásahové úseky, prvý na likvidáciu požiaru, druhý zriadený na vyhľadávanie osôb a v neskoršom priebehu udalosti na odvetrávanie objektu. Tretí zásahový úsek zabezpečoval monitoring strešných konštrukcií a zálohu z vonkajšej strany v prípade rozšírenia požiaru. Na lokalizáciu požiaru bolo použitých 16 kusov prenosných hasiacich prístrojov práškových a 11kusov CO2. Zásah bol vykonaný v dýchacích prístrojoch.

Požiarisko a priľahlé priestory boli počas celého zásahu monitorované termokamerou. Po ukončení zásahu bolo miesto udalosti odovzdané riaditeľovi závodu, ktorý škodu spôsobenú požiarom v rozvodni vyčíslil predbežne na 400 000 €.

Na zistenie príčiny vzniku požiaru bola vymenovaná expertízna skupina, ktorú tvoria príslušníci PTEÚ, krajského a okresného riaditeľstva HaZZ v Trnave.“

Ulož ako PDF
Napísal 22. augusta 2011 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.