reklama

Meteorológovia varujú pred horúčavami – teplota sa môže vyšplhať až na 37°C

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal dnes ráno výstrahu 2. stupňa pred vysokými teplotami. Tie majú v regióne západného Slovenska atakovať hodnoty až do 37 stupňov Celzia.

Mapka: SHMÚ

„V okresoch Bratislava, Pezinok, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Senec, Galanta, Šaľa, Dunajská Streda sa MIESTAMI očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 37 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozorňujú meteorológovia.

Predpoveď na ďalšie dni počíta s miernejšími teplotami. V sobotu má byť najviac 34, v nedeľu 30°C. Teploty vzduchu v prvej polovici týždňa majú dosahovať maximá v okolí 28 – 30°C.

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2011 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.