reklama

Na Vianočných trhoch 2011 čaká návštevníkov viacero pozitívnych zmien

Vianočné trhy 2011 sa budú niesť na Trojičnom námestí v znamení viacerých zmien. Po prvý raz v histórii neusporiada Vianočné trhy mesto Trnava. Organizátorom tradičného podujatia bude agentúra MediaFlash v spolupráci s internetovým portálom www.trnava-live.sk.

Trnavská radnica a poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí projekt oboch partnerov podporili hlasovaním na minulotýždňovej schôdzi, si od tejto zmeny sľubujú zvýšenie atraktívnosti podujatia a zavedenie viacerých pozitívnych myšlienok. Navyše, organizácia Vianočných trhov nebude zaťažovať mestský rozpočet, do takej miery, ako tomu bolo po iné roky. V minulosti trnavská samospráva doplácala vo finančnom vyjadrení na organizovanie podujatia v rozmedzí od 5 do 10-tisíc eur.

Vianoce v Trnave

„Na tému nové Vianočné trhy sme začali komunikovať s primátorom Butkom a viceprimátorom Stankom už na jar tohto roku. Predstavili sme im svoj zámer a sme radi, že naše myšlienky a nápady ich zaujali. Našim cieľom je, aby sa Trnavčania v predvianočnom zhone stretávali v centre mesta, aby sa tu cítili dobre a užívali si dobrú a príjemnú atmosféru. Vynasnažíme sa o tom, aby sme svoj projekt naplnili. Aj touto chcem predstaviteľom mesta Trnava a poslancom poďakovať za dôveru, ktorú nám vyjadrili svojím postojom v mestskom zastupiteľstve,“ poznamenal Ivan Novotný z trnavskej agentúry MediaFlash.

Vianočné trhy 2011 budú otvorené od 25. novembra a ukončí ich až Silvestrovská oslava v posledný deň roku. Po niekoľko rokov trvajúcej prestávke tak budú mať Trnavčania možnosť opätovne privítať príchod nového roku spoločne na námestí. Novinkou bude aj spoločná rodinná oslava Silvestra v centre mesta určená rodinám s deťmi. „Podvečer chceme usporiadať tzv. Detský Silvester s programom pre najmenších. Súčasťou akcie bude aj malý ohňostroj,“ priblížil Novotný.

Na trhoch pribudne aj nová atraktívnejšia vianočná výzdoba

Medzi ďalšie pripravované zmeny možno zaradiť podávanie vareného vína a teplých nápojov do keramických hrnčekov s logom Vianočných trhov. Za symbolickú cenu si budú môcť návštevníci trhov hrnčeky kúpiť. Občerstvovacia zóna bude zastrešená, na námestí pribudnú aj nové občerstvovacie stánky s pripojením na vodu. Na Trojičnom námestí vyrastie veľký stage s veľkoplošnou obrazovkou a vystrieda tak malé pódium, ktoré bolo niekoľko rokov umiestnené v rohu námestia pri fontáne. Organizátori plánujú usporiadať počas Vianočných trhov spolu viac ako 30 koncertov rôznych žánrov. Súčasťou programu zostanú obľúbené predstavenia detí z trnavských materských a základných škôl, ktoré celkový počet kultúrnych vystúpení ešte navýšia. Dramaturgia koncertných vystúpení bude navrhnutá tak, aby si na svoje prišli všetky generácie Trnavčanov.

„Obyvatelia aj návštevníci mesta si za tie roky Vianočné trhy obľúbili. Súčasne so zachovaním tradičnej atmosféry predsviatočných dní chceme priniesť viac kultúry, zážitkov a zlepšiť kultúru občerstvenia. Tradičné podujatia ako je Radničný čaj, spomínané detské vystúpenia, prijatie Betlehemského svetla a ďalšie, zostanú samozrejme zachované,“ zdôraznil.

Organizátori z agentúry MediaFlash a portálu trnava-live.sk pripomínajú, že na rozdiel od minulosti dostanú Trnavčania možnosť stretávať sa v historickom centre mesta aj v medzisviatočnom období. Občerstvovacia zóna bude otvorená aj v dňoch od 26. do 31. decembra. Aj v tomto období sa uskutočnia na námestí hudobné koncerty. „Vieme, že mnohých Trnavčanom v minulosti mrzelo, že trhy skončili pred 24. decembrom a ďalej nepokračovali. Množstvo ľudí v tomto čase nepracuje, je to čas ako stvorený na stretnutia s priateľmi a známymi. Aj preto sme sa rozhodli, že bude vhodné nechať obyvateľom mesta priestor na stretnutia.“

O dalších pripravovaných novinkách vás budeme priebežne informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2011 15:54. Článok je zaradený do rubriky: ● VIANOČNÉ TRHY 2011, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Vianočných trhoch 2011 čaká návštevníkov viacero pozitívnych zmien”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.