reklama

Mesto sa uchádza o dva milióny eur na projekt zhodnocovania odpadov

O viac ako dva milióny eur sa bude uchádzať mesto Trnava v rámci projektu vybudovania zariadenia na zhodnocovanie biologicky rozložiteľných odpadov. Prostriedky môže trnavská samospráva získať zo zdrojov Európskej únie.

Z celkových nákladov na realizáciu zariadenia vo výške 2 milióny 255 – tisíc eur zaplatí mesto z vlastných zdrojov len päť percent,  teda 113 – tisíc eur.

Skládka komunálneho odpadu na Zavarskej ceste

„Realizáciou projektu sa vybuduje komplexné zariadenie na zhodnocovanie odpadov pri skládke komunálneho odpadu a umožní tak využitie bioodpadov z údržby verejnej zelene, pokosenej trávy, odrezkov, kríkov, konárov a stromov a biologicky rozložiteľného odpadu od obyvateľstva. Odpady budú vytriedené, upravené a spracované mechanicky drvením, lisovaním a biochemicky. Predmetom projektu je obstaranie strojov a zariadení  akoaeróbny fermentor, miešač a drvič biomasy, pásový dopravník, chladiaci box na kuchynský odpad, drvič kuchynského odpadu, auto s hydraulickou rukou, teleskopický manipulátor, kompostéry a podobne, zabezpečujúcich komplexnú logistiku spracovania biologicky rozložiteľného odpadu od jeho zvozu, separovania, úpravy drvením až po jeho spracovanie na kompost,“ uvádza mesto Trnava v informatívnej správe k projektu.

Zapojením sa do pripravovanej výzvy a následným spracovaním projektu mesto Trnava získa vyšším podielom vyseparovaných druhotných surovín z celkového množstva vyprodukovaných odpadov zníženie kapacitného zaťaženia skládky komunálneho odpadu v Trnave, čo umožní predĺženie životnosti predmetnej skládky.

Zároveň Mesto Trnava zvýšeným objemom separácie získa vyšší príjem finančných prostriedkov z nárokovateľného príspevku za preukázanú separáciu druhotných surovín z Recyklačného fondu.

 

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2011 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.