reklama

Lenka Filipová zaplnila Baziliku sv. Mikuláša do posledného miesta

Bazilika sv. Mikuláša v Trnave bola v piatok 23. septembra 2011 dejiskom akustického koncertu Lenky Filipovej. Populárna česká hudobníčka sa na netradičnom, no pre takýto druh hudby ako stvorenom mieste, predstavila spolu s gitaristom Mirkom Linhartom a Seanom Barrym, ktorý doplnil trio hrou na írsku harfu, akordeón či klavír.

O vystúpenie Lenky Filipovej bol v Trnave veľký záujem. Predalo sa približne 600 vstupeniek. Priestory Baziliky boli zaplnené do posledného miesta. Približne 50 ľudí sa na koncert vôbec nedostalo.

Priestory Baziliky ešte umocnili zážitok z hudby Filipovej Tria

„Z predpredaja sa minulo len niečo cez 100 vstupeniek. Nič teda nenasvedčovalo tomu, že by sa neušlo miesto každému. Ak by sme mali indície z predpredaja, že o vystúpenie je taký veľký záujem, uvažovali by sme o usporiadaní dvojkoncertu. Bohužiaľ, mnohí si nechali nákup vstupeniek až na poslednú chvíľu a my sme s tým už nemohli nič urobiť,“ skonštatoval organizátor Rastislav Drobný z agentúry ARD.

Lenka Filipová sa predstavila v trnavskej Bazilike v najlepšej forme, a ako veľká a skúsená profesionálka. Spievala anglicky, francúzsky a dokonca aj v staroírštine, špeciálne akustické aranžmány nádherne zapadli do historických priestorov Baziliky.

Úplne zaslúžene si od nadšeného publika vyslúžila záverečné standing ovations sprevádzané dlhotrvajúcim potleskom. Vystúpenie populárnej pesničkárky si nenechal ujsť ani trnavský arcibiskup Róbert Bezák.

VIDEO:
Málo Mám

Mosty

Trnavský koncert českej hudobnej legendy sa uskutočnil v rámci projektu Jeseň v kostoloch s Lenkou Filipovou. Okrem Trnavy sa z umenia Filipovej Tria mohli tešiť diváci a poslucháči v nitrianskej Synagóge a Evanjelickom kostole v Banskej Bystrici.

Fotogaléria – Lenka Filipová v Trnave:

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2011 7:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Lenka Filipová zaplnila Baziliku sv. Mikuláša do posledného miesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.