reklama

Lenka Filipová vystúpi vo Františkánskom kláštore v Hlohovci aj v zelenečskom kostole

Hlohovčanov a obyvateľov Zelenča čaká v pôstnom období zaujímavá kultúrna udalosť.

V súčasnosti je v rámci Jarnej tour 2016 Lenky Filipovej naplánovaných niekoľko koncertov. Hneď prvý z nich – 9. marca 2016 o 19:00 – sa uskutoční netradičné vystúpenie „pôstny chrámový koncertný recitál Lenky Filipovej“ priamo vo Františkánskom kláštore v Hlohovci.

O deň neskôr v rovnako čase vystúpi česká hudobná diva v Kostole Narodenia Panny Márie v Zelenči. Ide vôbec o prvý  pôstny chrámový recitál takéhoto druhu Lenky Filipovej na Slovensku. hudobné predstavenia budú pre jej fanúšikov nepochybne skvelým zážitkom.

„Myšlienka mať Lenku Filipovú v Hlohovci v kostole nás natoľko nadchla, že keď nás tím okolo Lenky Filipovej oslovil na spoluprácu, okamžite sme preverili možnosť takéto podujatie zorganizovať a vyšlo to,“ uviedol Peter Kolišťanik zo spoločnosti All Marketing, ktorá je organizátorom hlohoveckého pôstneho recitálu.

lenkafilipova
Pred niekoľkými rokmi koncertovala Lenka Filipová aj v trnavskej Bazilike sv. Mikuláša, zaspievala aj v historickej sále Mariannum

Lenka Filipová doteraz vydala 10 albumov, štyri klasické gitarové, tri výberové albumy Best of a akustické DVD LIVE. Väčšina z nich získala ako zlatú alebo platinovú platňu.

Pôsobí taktiež ako autorka hudby a rada z nich sa stala veľkými a trvalými hitmi. Koncertovala vo všetkých krajinách Európy, v Japonsku, USA, Austrálii a Kanade. Získala Grand Prix na gitarovom festivale v Nizozemských Antilách, v roku 1997 českú Cenu Grammy.

Hovorí plynulo rusky, francúzsky a anglicky. Lenka Filipová je na českej a slovenskej kultúrnej scéne značkou hudobnej kvality, úspechu, ale i neobyčajnej ľudskej skromnosti.


Koncerty plné emócií, virtuóznych muzikantských výkonov, komunikácie s publikom, celá rada hitov a nekonečná energia posúva Lenku Filipovú stále vyššie medzi elitu českých a slovenských umelcov. Právom patrí medzi najžiadanejších interpretov súčasnosti.

Cena vstupenky je 15 eur.

Lístky je možné objednať na tel. čísle 0905 905 686 (Hlohovec) alebo zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 10. februára 2016 13:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.