reklama

IT projekt roka 2011 na Slovensku pochádza od trnavskej firmy YMS

Zástupcovia trnavskej spoločnosti YMS GROUP prevzali vo štvrtok 6. októbra 2011 počas slávnostného večera IT Gala 2011 cenu IT PROJEKT ROKA 2011 za projekt Elektronický strážca seniorov. Cenu udelila nezávislá komisia novinárov z brandže informačných technológií, ktorá takto rozhodovala už jedenásty ročník súťaže o IT Projekt, IT Firmu a IT Osobnosť roka.

Prestížna súťaž oslovuje celú slovenskú IT komunitu a organizuje ju redakcia PC Revue v spolupráci s IT Asociáciou Slovenska.

Foto: YMS Group

„Elektronický strážca seniorov je nová služba pre samosprávy na zaistenie bezpečnosti sociálne odkázaných, chorých a starších občanov. Občania pri sebe nosia lokalizačné zariadenie podobné mobilnému telefónu – Mobilného strážcu. V núdzi si stlačením tlačidla ALARM elektronicky privolajú pomoc. Dispečer ich lokalizuje na elektronickej mape tam, kde sa práve nachádzajú, spojí sa s nimi a pošle im pomoc. Ako prvé na Slovensku zaviedlo službu pre svojich občanov mesto Martin,“ priblížila PR manažérka spoločnosti YMS Katarína Dienerová.

Spoločnosť YMS, a.s., Trnava, pôsobí na trhu už od roku 1990. Jej dominantnými aktivitami sú konzultačné služby a komplexné riešenia zamerané na vývoj a aplikáciu integrovaných technických informačných systémov, umožňujúcich interaktívne riadenie a správu zdrojov v reálnom čase, vo väzbe na geografickú, resp. inú technickú informáciu. Neustály rozvoj technológií aj know-how umožnil rozvoj firmy na nové trhy aj do nových špecializácií.

 • YMS patrí medzi prvých spracovateľov grafických a geografických informácií do digitálneho tvaru na Slovensku.
 • YMS je lídrom v oblasti GIS riešení, mobilných a lokalizačných technológií, digitalizácie dokumentov, riadenia zdrojov a údržby, integrácie informačných systémov, vrátane Internet/Intranet riešení.
 • YMS poskytuje sofistikované a moderné riešenia na kľúč, orientované na priemyselný trh B2B.
 • Cieľom projektu Elektronický strážca seniorov je podľa Dienerovej pomôcť starším občanom viesť plnohodnotnejší život a prispieť k ochrane ich zdravia a života. Pomáha mi­ni­ma­li­zo­vať si­tuácie bez­moc­nos­ti, v kto­rých sa čas­to oci­ta­jú keď si ne­do­ká­žu sa­mi pri­vo­lať po­moc. Od­bú­ra­va pot­re­bu ro­din­ných prís­luš­ní­kov neus­tá­le kon­tro­lo­vať ich stav a pri­ná­ša po­cit is­to­ty, že sú pod doh­ľa­dom a v prí­pa­de pot­re­by si mô­žu sa­mi pri­vo­lať po­moc.

  VIDEO – Elektronický strážca seniorov

  Ulož ako PDF
  Napísal 7. októbra 2011 15:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


  INZERCIA

  reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

  NAJNOVŠIE ČLÁNKY

  reklama

  reklama

  Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.