reklama

Mesto získalo do daru mobilných strážcov seniorov

Zástupcovia trnavskej spoločnosti YMS darovali mestu Trnava aplikáciu Elektronický strážca seniorov a päť Mobilných strážcov. Darovací dekrét prevzal primátor mesta Vladimír Butko z rúk predsedu predstavenstva YMS, Mikuláša Szapu ml.

Primátor ocenil dar a poznamenal, že si dokáže predstaviť využitie zariadení tak pre starých ľudí, ako aj pre deti. „Je to veľmi zaujímavý výrobok. Iste by som tento produkt ocenil ešte v čase, keď žila moja mama. Viem si predstaviť jeho široké uplatnenie v rôznych životných situáciách.

Mikuláš Szapu vyzdvihol dobrú spoluprácu firmy a mesta, keďže Trnava je sídlom spoločnosti YMS už od svojho založenia v roku 1990.


Primátor Vladimir Butko (vľavo) a Mikuláš Szapu ml.

Rád by som odovzdaním dekrétu vyjadril podporu mestu a jeho seniorom. Verím, že prispejeme svojou časťou k zlepšeniu ich života,“ pripomenul Szapu. YMS sa zároveň zaviazala pomôcť mestu Trnava pri zavádzaní elektronického strážcu do praxe.

Elektronický strážca seniorov bol vlani v októbri vyhlásený časopisom PC Revue a IT Asociáciou Slovenska za IT projekt roka 2011 na Slovensku.

„Elektronický strážca seniorov je nová služba pre samosprávy na zaistenie bezpečnosti sociálne odkázaných, chorých a starších občanov. Občania pri sebe nosia lokalizačné zariadenie podobné mobilnému telefónu – Mobilného strážcu. V núdzi si stlačením tlačidla ALARM elektronicky privolajú pomoc. Dispečer ich lokalizuje na elektronickej mape tam, kde sa práve nachádzajú, spojí sa s nimi a pošle im pomoc. Ako prvé na Slovensku zaviedlo službu pre svojich občanov mesto Martin,“ priblížila PR manažérka spoločnosti YMS Katarína Dienerová.

Cieľom projektu Elektronický strážca seniorov je podľa Dienerovej pomôcť starším občanom viesť plnohodnotnejší život a prispieť k ochrane ich zdravia a života. Pomáha mi­ni­ma­li­zo­vať si­tuácie bez­moc­nos­ti, v kto­rých sa čas­to oci­ta­jú keď si ne­do­ká­žu sa­mi pri­vo­lať po­moc. Od­bú­ra­va pot­re­bu ro­din­ných prís­luš­ní­kov neus­tá­le kon­tro­lo­vať ich stav a pri­ná­ša po­cit is­to­ty, že sú pod doh­ľa­dom a v prí­pa­de pot­re­by si mô­žu sa­mi pri­vo­lať po­moc.

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2012 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.