reklama

Mesto získalo bezplatne osem notebookov pre seniorov v trnavských denných centrách

Seniori v trnavských denných centrách budú mať možnosť vyhľadávať informácie na internete, rozširovať si prehľad v oblastiach, ktoré ich zaujímajú, vybavovať e-mailovú korešpondenciu, komunikovať s priateľmi aj rodinou na sociálnych sieťach a rozvíjať svoju počítačovú gramotnosť. V každom dennom centre pribudne jeden notebook, zmluva o ich výpožičke bola popísaná vo štvrtok 30. januára 2020 na radnici.

Dovedna osem notebookov vrátane operačného programu a potrebného softvéru požičala seniorom bezplatne na sedem rokov firma AfB, ktorá sa zaoberá zhodnocovaním vyradenej počítačovej techniky na ďalšie použitie s trojročnou záručnou dobou, ekologickou recykláciou zariadení, ktoré sa už nedajú využiť a zameriava sa pritom aj na zamestnávanie zdravotne znevýhodnených ľudí, informovala hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.


Vľavo Marek Antoňák a Vlastimil Očenáš po podpise zmluvy na radnici

FOTO: Mesto Trnava

Mesto Trnava a firma AfB podpísali v roku 2019 memorandum o spolupráci pri napĺňaní Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Trnavy so zameraním na zdravotne znevýhodnených občanov a zlepšenie kvality života ľudí v seniorskom veku.

„Firma nám už na prvých spoločných rokovaniach ponúkla túto formu pomoci a následne sme na základe priorít určili, že bude veľmi užitočné adresovať notebooky práve do ôsmich trnavských seniorských centier, ktoré majú v súčasnosti 1863 členov,“ povedala zástupkyňa primátora Eva Nemčovská.

Zmluvu o výpožičke notebookov pre seniorov podpísali na radnici konateľ firmy Marek Antoňák a za Mesto Trnavu riaditeľ Strediska sociálnej starostlivosti Vlastimil Očenáš.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2020 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto získalo bezplatne osem notebookov pre seniorov v trnavských denných centrách”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.