reklama

Mesto získalo bezplatne osem notebookov pre seniorov v trnavských denných centrách

Seniori v trnavských denných centrách budú mať možnosť vyhľadávať informácie na internete, rozširovať si prehľad v oblastiach, ktoré ich zaujímajú, vybavovať e-mailovú korešpondenciu, komunikovať s priateľmi aj rodinou na sociálnych sieťach a rozvíjať svoju počítačovú gramotnosť. V každom dennom centre pribudne jeden notebook, zmluva o ich výpožičke bola popísaná vo štvrtok 30. januára 2020 na radnici.

Dovedna osem notebookov vrátane operačného programu a potrebného softvéru požičala seniorom bezplatne na sedem rokov firma AfB, ktorá sa zaoberá zhodnocovaním vyradenej počítačovej techniky na ďalšie použitie s trojročnou záručnou dobou, ekologickou recykláciou zariadení, ktoré sa už nedajú využiť a zameriava sa pritom aj na zamestnávanie zdravotne znevýhodnených ľudí, informovala hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.


Vľavo Marek Antoňák a Vlastimil Očenáš po podpise zmluvy na radnici

FOTO: Mesto Trnava

Mesto Trnava a firma AfB podpísali v roku 2019 memorandum o spolupráci pri napĺňaní Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Trnavy so zameraním na zdravotne znevýhodnených občanov a zlepšenie kvality života ľudí v seniorskom veku.

„Firma nám už na prvých spoločných rokovaniach ponúkla túto formu pomoci a následne sme na základe priorít určili, že bude veľmi užitočné adresovať notebooky práve do ôsmich trnavských seniorských centier, ktoré majú v súčasnosti 1863 členov,“ povedala zástupkyňa primátora Eva Nemčovská.

Zmluvu o výpožičke notebookov pre seniorov podpísali na radnici konateľ firmy Marek Antoňák a za Mesto Trnavu riaditeľ Strediska sociálnej starostlivosti Vlastimil Očenáš.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2020 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Mesto získalo bezplatne osem notebookov pre seniorov v trnavských denných centrách”

 1. 1
  dzedo búk says:

  Potom keď dajú seniorom staré notebúky môžu si ísť vystáť do radu zľavu na žobračenku na dane a potom utekať na poštu zaplatiť TAVOSu 2 x za vodné a stočné lebo nevyšlo štatutárom na výplatu – turecké hospodárstvo.
  Očenáš bývalý policajt pred voľbami zúrivo agitoval u dôchodcov za to aby volili Bročku.
  https://www.piestanskydennik.sk/2020/01/30/tavos-meni-fakturacie-platit-sa-ma-preddavkovo/?fbclid=IwAR1VkedVOM_XzvRZYga2mB0p_q3exwYXBkaQdpnsmuwP93tYAAjUupdxm8s
  Vo vedení TAVOSu je istý LLM Bročka ktorý by sa mal o ten bordel asi starať.
  Aktuálne ale nemá čas lebo vyrába plagáty a behá po školách a vybavuje dvojky.

  • 1.1
   VP says:

   pankhati nevdacni tentok tu nam trocha pomohol ale Vy furt melete o akychsi narokoch na moje peniaze rodny dom polnosti zavet …. az som skoncil tu. Takto sa Vy starate o svojho blizneho? Pichnut ma sem a tu nechat sameho umret. Ked dojdete furt rec stocite na Mamona. TRT Vam odkazem!
   a staraju sa tu o nas prikladno. Ne jak Vy!

 2. 2
  tunel says:

  Trnavská vodárenská zvýši ceny vodného a stočného od 1. januára 2019 do 31. decembra 2021 a aj tak im stále nevychádza. Ďalší tunel pod patronátom Smerákov a ich prisluhovačov tzv nezávislých.
  https://mytrnava.sme.sk/c/22013086/tavos-od-1-januara-2019-zvysi-ceny-vodneho-i-stocneho.html#ixzz5cZRNLn00

 3. 3
  xXx says:

  Mesto ziskalo alebo skor ma pozicanych na 7 rokov 8 starych notebookov pre 1863 clenov. Uprimne, to by som sa hanbil davat do novin a este sa aj pri tom fotit.

  • 3.1
   Ostuda says:

   Úchvatné.
   Štúdie už občania prekukli. Prestali sa nechávať opiť virtuálnym motúzom štúdií.
   Reálne sa takmer nič nedeje, jedine ak je sucho vtedy vietor rozháňa lístie po sídliskách. Život takto nudne plynie.
   Keď už nič iné v tej nude, tak sa aspoň pochválime, že máme zapožičané staré notebooky. Nech sa aspoň akože niečo deje.
   Tejto zvesti chýba už len drobnosť, že tie notebooky boli dovezené na zdieľaných elektrobicykloch, a bolo by to korunované.
   Rozum zostáva stáť aj nad tým, že pri tejto Ostude je niekto schopný sa dať fotografovať.
   Veď takéto čosi sa zvykne nenápadne darovať. V kostole by pán farár povedal, že “bohuznámy” darca (pre ateistov: anonymný) daroval do zbierky napríklad 100.-€.

   • 3.1.1
    ABC says:

    To suché lístie je nezbeda nezbedná už aj po ceste spájajúce Baltické more s Čiernym morom (to ako že Hlavná ulice), sa preháňalo lístie. To už je na zváženie či to tam niekto nevysýpa úmyselne aby znehodnotil činorodú prácu nášho primátora. Alebo je možné že sa tak významná Europská cesta nečistila 3 mesiace.

    • 3.1.1.1
     Atď says:

     Základným problémom niektorých zvolených indivíduí je ich pocit, že zvolením automaticky nabrali aj rozum. Kade chodia, tade svoje rozumy aj rozdávajú. Veľmi často sa pohybujú len virtuálne, fyzicky minimálne. Potom to aj tak vyzerá, keď niekam sporadicky vylezú, napríklad pri štátnej hymne stoja v kraťasoch, s klobúkom na hlave a špinavých topánkach. Spätná väzba pre nich neplatí. Svojimi tvrdými hlavami určujú smer všetkému podriadenému. Ako dopadne systém bez spätnej väzby je jasné každému priemerne vzdelanému človeku.
     Lístie v meste mesiace po jeho opadaní zo stromov je príkladom straty spätnej väzby, bežne sa tomu hovorí strata súdnosti. Ťažká strata!
     Ako môžeme očakávať vybudovanie obchvatu od takýchto indivíduí, keď…. atď.
     Škoda si ďalej drať jazyk.

 4. 4
  Duchodce says:

  exoskelety na zlepseni hybnosti by nam tez zesli

 5. 5
  pirueta says:

  Dôchodcom ide karta richtár im dal aj zľavu na klzisko.

  • 5.1
   hejter says:

   A ako im ešte len bude hej, keď splní aj zvyšok toho, čo im v roku 2014 sľúbil:
   – Bezplatné sezónne cvičenia pre seniorov s mestským inštruktorom.
   – Komunitné akcie pre seniorov – napr. založenie komunitnej záhrady alebo projekt výstavno-predajných akcií výrobkov seniorov vrátane pravidelných workshopov (napríklad workshop zavárania spojený s ochutnávkou, rôzne ručné práce). Mnoho seniorov aj na dôchodku stále aktívne tvorí a mali by mať možnosť svoje výrobky prezentovať i predávať.
   – Plávanie a cvičenie vo vode – hodiny prednostne vyhradené pre plávanie poslancov a zamestnancov mesta dáme k dispozícii seniorom/verejnosti.
   – Bezplatný vstup pre dôchodcov na kúpaliská.
   – Mestská podpora viacgeneračných aktivít – finančná, materiálna, metodická.
   – organizovanie podujatí a zlepšenie vybavenia v Denných centrách (kluby dôchodcov) na Beethovenovej, Clementisovej, Novosadskej, Hlavnej, Limbovej, Ľudovej a Dedinskej ulici s cieľom spestrenia a skvalitnenia voľnočasových aktivít pre seniorov.
   – Štartovací informačný balíček pre seniorov a ich funkčný register – začnime s tvorbou zoznamu poberateľov dôchodku, ktorý nám uľahčí osvetu a ďalšiu prácu s najstaršou generáciou Trnavčanov. Noví dôchodcovia určite ocenia informačný balíček s kompletnými kontaktmi na potrebné inštitúcie, prehľadom výhod pre dôchodcov a informáciami o aktivitách a možnostiach združovať sa.
   a k tomu všetkému ešte aj Projekt Benefity pre trnavských seniorov:
   – bezplatný vstup do všetkých inštitúcii v kompetencii mesta (kúpaliská, plaváreň, Kino Hviezda, mestský amfiteáter, mestský zimný štadión a ďalšie)
   – bezplatný vstup na všetky mestom organizované kultúrne, spoločenské a športové podujatia
   – bezplatné cestovanie v mestskej doprave

 6. 6
  Pinik says:

  Vlastimil Očenáš – očenáš kerý si na nebesách …. a potom kerý bol od 1.3.1978 príslušník správy ŠTB, od 1.4.1988- 31.12.1989 náčelník oddelenia odboru ŠTB OS ZNB správa ŠTB KS ZNB – zdroj Ústav pamäti národa

 7. 7
  major Zeman says:

  Eštebáci všetkých krajín spojte sa !
  Majú to tu stále pod palcom eŠTBáci aj po 30tich rokoch.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.