reklama

Za parkovanie na chodníku dostanete od 1. novembra automaticky pokutu

Chodníky v centrálnej mestskej zóne sa už nesmú používať na parkovanie ani v takom prípade, ak vedľa zaparkovaného auta ostane voľný chodník v šírke najmenej 1,5 metra. Vyplýva to zo Zákona o cestnej premávke č. 8/2009, ktorý vstúpil do platnosti 1. novembra 2011, upozorňuje Elena Ursinyová z referátu komunikácie Mestského úradu v Trnave.

Situácia s parkovaním v centre sa s platnosťou nového ustanovenia opäť o čosi skomplikuje

Podľa slov náčelníka Mestskej polície v Trnave Igora Kelešiho mestskí policajti na túto skutočnosť automobilistov v meste upozorňovali už týždeň pred začiatkom platnosti zákona a od 1. novembra do včerajšieho dňa riešili porušenie zákazu parkovania na chodníkoch len dohovorením a upozorňovaním.

„Od dnešného dňa však začínajú s riadnou kontrolou dodržiavania 25. paragrafu spomínaného zákona, podľa ktorého vodič nesmie na chodníku zastaviť a stáť, s odvolaním na par. 52, podľa ktorého iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať. Týka sa to hlavne zón s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia a státia, alebo zóny s plateným alebo regulovaným státím, čo v praxi platí pre celú centrálnu mestskú zónu,” zdôraznil Keleši.

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2011 19:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Za parkovanie na chodníku dostanete od 1. novembra automaticky pokutu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.