reklama

Za parkovanie na chodníku dostanete od 1. novembra automaticky pokutu

Chodníky v centrálnej mestskej zóne sa už nesmú používať na parkovanie ani v takom prípade, ak vedľa zaparkovaného auta ostane voľný chodník v šírke najmenej 1,5 metra. Vyplýva to zo Zákona o cestnej premávke č. 8/2009, ktorý vstúpil do platnosti 1. novembra 2011, upozorňuje Elena Ursinyová z referátu komunikácie Mestského úradu v Trnave.

Situácia s parkovaním v centre sa s platnosťou nového ustanovenia opäť o čosi skomplikuje

Podľa slov náčelníka Mestskej polície v Trnave Igora Kelešiho mestskí policajti na túto skutočnosť automobilistov v meste upozorňovali už týždeň pred začiatkom platnosti zákona a od 1. novembra do včerajšieho dňa riešili porušenie zákazu parkovania na chodníkoch len dohovorením a upozorňovaním.

„Od dnešného dňa však začínajú s riadnou kontrolou dodržiavania 25. paragrafu spomínaného zákona, podľa ktorého vodič nesmie na chodníku zastaviť a stáť, s odvolaním na par. 52, podľa ktorého iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať. Týka sa to hlavne zón s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia a státia, alebo zóny s plateným alebo regulovaným státím, čo v praxi platí pre celú centrálnu mestskú zónu,” zdôraznil Keleši.

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2011 19:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Za parkovanie na chodníku dostanete od 1. novembra automaticky pokutu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.