reklama

Počasie pripomína september, v centre mesta začala montáž vianočnej výzdoby

V netypicky teplom počasí stále nekončiaceho babieho leta odštartovalo mesto Trnava v stredu 9. novembra s montážou vianočnej výzdoby. V prvej etape inštalujú pracovníci spoločnosti Wofis prvky výzdoby na Trojičnom námestí, Divadelnej a Hlavnej ulici.

Podľa slov Ladislava Markaz Wofis-u, ktorá dodávateľsky zabezpečuje montáž výzdoby, pracovníci v ďalších etapách nainštalujú svetelnú výzdobu aj na ďalších uliciach, vrátane vianočných stromov.

„V tomto roku sme vďaka príspevku mesta vymenili staré žiarovky za modernejšie svetelné zdroje technológie LED. Celkom bude nainštalovaných 18 prvkov, kde budú namiesto žiaroviek použité LED-ky. Svietiť budú studenou bielou farbou,“ poznamenal L. Marko. Ako je známe, technológia LED svietidiel sa okrem lepšej svietivosti vyznačuje aj niekoľkonásobne nižšou spotrebou energie. Pri doteraz používaných typoch žiaroviek odhaduje Marko u LED svetiel až 12-násobne nižšiu spotrebu.

Výzoba celého mesta potrvá do Mikuláša

„Investícia do LED osvetlenia sa iste vyplatí a za pomerne krátky čas sa vynaložené náklady vrátia v podobe podstatne nižších platieb za spotrebu elektriny,“ pripomenul.

Okrem klasickej výzdoby, ktorú počas Vianoc zabezpečuje mesto, pribudnú aj nové prvky, ktoré zabezpečí organizátor Vianočných trhov. „V tejto chvíli vieme, že LED svietidlami bude ozdobená mestská veža a rovnako tak veľké pódium. Svetelnú výzdobu plánujeme inštalovať aj na predajných stánkoch,“ informoval Ivan Novotný zo spoločnosti MediaFlash, ktorá je v spolupráci s internetovým portálom trnava-live.sk organizátorom tohtoročných Vianočných trhov.

Podujatie odštartuje v piatok 25. novembra a ukončí ho až Silvestrovská oslava 31. decembra. Každý večer počas trvania Vianočných trhov pripravujú organizátori vystúpenia hudobných skupín, dychových hudieb či folklórnych súborov. V kultúrnom programe sa nájde priestor aj pre najmenej 40 vystúpení detí z trnavských materských a základných škôl. Celkom vystúpi na Trojičnom námestí približne 800 detí.

Občerstvovacia zóna bude na námestí premiérovo otvorená aj v medzisviatočnom období až do Silvestra.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2011 13:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Počasie pripomína september, v centre mesta začala montáž vianočnej výzdoby”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.