reklama

Domácnosti aj firmy zaplatia v roku 2012 za odpad o tretinu viac

Obyvatelia Trnavy siahnu v budúcom roku hlbšie do peňaženky aj za komunálne odpady. Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na dnešnom zasadnutí nový návrh Všeobecne záväzného nariadenia o poplatku za komunálne odpady a stavebné odpady.

Pre domácnosti v bytových a rodinných domov bude znamenať zvýšenie poplatkov nárast platieb v priemernej výške od 5 do 8 eur za osobu a rok. Aj napriek zvýšeniu však zostávajú ceny za nakladanie s odpadmi v Trnave najnižšie medzi krajskými mestami.


Graf znázorňuje výšku poplatkov v krajských mestách

Zdroj: Mesto Trnava

Sadzby platné od 1.1.2012

Obyvatelia bytových domov zaplatia od 1. januára 2012 za komunálny odpad 19,01 eura na osobu a rok, čo znamená zvýšenie o 5,07 eura z pôvodných 13,94 €.

Štvorčlenná domácnosť žijúca v rodinnom dome zaplatí za osobu a rok 20,36 eura (doteraz 14,93€), trojčlennú domácnosť bude stáť poplatok za odpad 22,17 eura na osobu a rok (doteraz 16,26€), dvojčlenná domácnosť z rodinného domu zaplatí za každú osobu ročný poplatok 25,80 eura (doteraz 18,92€).

Porovnanie najčastejších poplatkov pre domácností

Zdroj: Mesto Trnava

Zvyšovanie poplatkov sa dotkne aj podnikateľských subjektov. Percentuálne je zdražovanie na rovnakej úrovni ako v prípade domácností.

Najčastejšie poplatky pre podnikateľské subjekty. V prvom stĺpci je uvedený objem nádoby v litroch a periodicita odvozu za týždeň

Zdroj: Mesto Trnava

Poplatky za odvoz, uloženie a zneškodňovanie komunálneho odpadu sa v Trnave zvyšovali naposledy v januári 2008 o 40 percent.

“Kým výdavky sa za ostatné štyri roky zvýšili z 1,96 milióna na 2,46 milióna eur, príjmy z poplatkov od podnikateľov a domácností zostali na rovnakej úrovni – 2 milióny eur. Nárast výdavkov zaznamenalo mesto aj pri prevádzkovaní zberných dvorov z 311-tisíc eur v roku 2008 na asi 400-tisíc eur v roku 2011. Výdavky na separovaný zber narástli v porovnaní s rokom 2008 takmer dvojnásobne zo 181-tisíc na 345-tisíc eur ročne,” uvádza mesto v materiáli, ktorý odsúhlasili poslanci.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2011 19:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Domácnosti aj firmy zaplatia v roku 2012 za odpad o tretinu viac”

 1. 1
  bulotrnavski says:

  Mestskí poslanci boli štedrí k Spartaku i podnikateľom Predvianočná atmosféra a plánované posedenie po skončení zastupiteľstva sa prejavili na štedrosti mestských poslancov, ktorí odpustili pohľadávky klubu FC Spartak Trnava a znížili pokuty zábudlivým podnikateľom. Nepýtajú peniaze za zničený štadión po slovanistoch Len nám zvyšujú akési dane, poplatky, … a nezabudnú si samozrejme z takto ušetrenej sumy udeliť pre seba desiatok (odmeny) za takto skur.. prácu. Nóoo, pekne to gazdujú po Bošnákovi? Ešče do meščeka a na oldomáš muzikantom a iným mestským politickým klaunom!

  • 1.1
   . says:

   Čo sme si zvolili, to máme.

  • 1.2
   Bodka says:

   sväta pravda! tak spartaku je vsetko odpustene, ved su to len “chudaci” fotbalisti, ale obyvatelom Trnavy sa zvysia dane z nehnutelnosti, odvoz odpadu a bohvie este co vsetko… pretoze chybaju peniaze do rozpoctu … ved odkial ich budu vyberat… len od obcanov… je toto ale spravodlivost!!!
   ved co, v Trnave sa hra nejaky “rizikovy” fotbalovy zapas a hned su tu policajti z celeho okresu, ktorych samozrejme platia obcania zo svojich dani… fanusikovia sa pobiju, pozapaluju co sa len da a kto to zasa zaplati…zasa len obcania… uzavrie sa polovica Trnavy, aby sa nahodou fanusikovia nepobili a co z toho… nic, ked sa chce niekto pobit, tak sa aj pobije… vsetko by som to dala zaplatit Spartaku… ved on je organizator akcie a ak akciu nevie zvladnut, tak nech si poriadok zabezpeci na vlastne naklady… co maju ludia z toho, ze sa v Trnave hra futbal? NIC…velke NIC …len same zvysovanie! tlieskam vam! dobre ste si to vedeli zariadit!

 2. 2
  fans says:

  Hlavná vec je že KDHák Žitňanský sa naparoval aký je spravodlivý ale keď vládlo KDH v roku 2009, 2010 žiadne pohľadávky nevymáhal ale čušal ako mu politbyro rozkázalo teraz keď je KDH piate kolo u voza sa hra na hrdinu čistý Bruce Wilis

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.