reklama

Domácnosti aj firmy zaplatia v roku 2012 za odpad o tretinu viac

Obyvatelia Trnavy siahnu v budúcom roku hlbšie do peňaženky aj za komunálne odpady. Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na dnešnom zasadnutí nový návrh Všeobecne záväzného nariadenia o poplatku za komunálne odpady a stavebné odpady.

Pre domácnosti v bytových a rodinných domov bude znamenať zvýšenie poplatkov nárast platieb v priemernej výške od 5 do 8 eur za osobu a rok. Aj napriek zvýšeniu však zostávajú ceny za nakladanie s odpadmi v Trnave najnižšie medzi krajskými mestami.


Graf znázorňuje výšku poplatkov v krajských mestách

Zdroj: Mesto Trnava

Sadzby platné od 1.1.2012

Obyvatelia bytových domov zaplatia od 1. januára 2012 za komunálny odpad 19,01 eura na osobu a rok, čo znamená zvýšenie o 5,07 eura z pôvodných 13,94 €.

Štvorčlenná domácnosť žijúca v rodinnom dome zaplatí za osobu a rok 20,36 eura (doteraz 14,93€), trojčlennú domácnosť bude stáť poplatok za odpad 22,17 eura na osobu a rok (doteraz 16,26€), dvojčlenná domácnosť z rodinného domu zaplatí za každú osobu ročný poplatok 25,80 eura (doteraz 18,92€).

Porovnanie najčastejších poplatkov pre domácností

Zdroj: Mesto Trnava

Zvyšovanie poplatkov sa dotkne aj podnikateľských subjektov. Percentuálne je zdražovanie na rovnakej úrovni ako v prípade domácností.

Najčastejšie poplatky pre podnikateľské subjekty. V prvom stĺpci je uvedený objem nádoby v litroch a periodicita odvozu za týždeň

Zdroj: Mesto Trnava

Poplatky za odvoz, uloženie a zneškodňovanie komunálneho odpadu sa v Trnave zvyšovali naposledy v januári 2008 o 40 percent.

„Kým výdavky sa za ostatné štyri roky zvýšili z 1,96 milióna na 2,46 milióna eur, príjmy z poplatkov od podnikateľov a domácností zostali na rovnakej úrovni – 2 milióny eur. Nárast výdavkov zaznamenalo mesto aj pri prevádzkovaní zberných dvorov z 311-tisíc eur v roku 2008 na asi 400-tisíc eur v roku 2011. Výdavky na separovaný zber narástli v porovnaní s rokom 2008 takmer dvojnásobne zo 181-tisíc na 345-tisíc eur ročne,“ uvádza mesto v materiáli, ktorý odsúhlasili poslanci.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2011 19:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Domácnosti aj firmy zaplatia v roku 2012 za odpad o tretinu viac”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.