reklama

Trnavčania vítali nový rok na námestí hudbou, tancom a bez výtržností

V centre Trnavy privítalo nový rok 2012 viac ako dvetisíc ľudí. Organizované silvestrovské oslavy sa uskutočnili po prvý raz od roku 2008.

Hlavný silvestrovský program otvoril koncert populárnej skupiny Bukasový Masív. „Sme radi, že sme dnes v Trnave. Dlho sme tu nehrali a určite je to lepšie, ako sedieť doma na gauči a napchávať sa,“ privítal publikum originálnou „Trnafčinou“ šéf modranskej kapely Imrich Dugovič.
Veselé hudobné zoskupenie ponúklo Trnavčanom prierez svojej tvorby a po približne 90 minútach prenechalo priestor na hlavnom pódiu rovnako zábavným chlapcom z bratislavskej skupiny Kochanski.


Druhý ohňostroj v rámci osláv príchodu nového roka trval 15 minút

Krátko pred polnocou začala na Trojičnom námestí diskotéka, ktorú prerušilo odpočítavanie posledných sekúnd do príchodu nového roka a slovenská štátna hymna. Päť minút po polnoci sa zaplnené námestie bavilo odpaľovaním zábavnej pyrotechniky a sledovaním pätnásťminútového ohňostroja.

„Priebeh silvestrovských osláv možno označiť za pokojný. Zaznamenali sme len jednu drobnú roztržku. Zdravotníci zasahovali pri ošetrovaní mladej ženy, ktorú zranila pravdepodobne pyrotechnika,“ zhodnotil Martin Královič z agentúry Kinx, ktorá sa starala o usporiadateľskú služby v priestore námestia. Okrem bezpečnostnej služby v reflexných vestách boli pripravení v prípade potreby zasiahnuť aj dobrovoľní hasiči, zdravotníci a posilnené hliadky mestskej a štátnej polície.

VIDEO:

Silvestrovské oslavy na Trojičnom námestí organizovala agentúra Mediaflash v spolupráci s internetovým portálom trnava-live.sk.
Mestská samospráva financovala z vlastného rozpočtu novoročný ohňostroj v hodnote 3500 eur, ostatné náklady na kultúrny program, detský ohňostroj a technicko-organizačné zabezpečenie námestia hradili usporiadatelia z vlastných zdrojov.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 1. januára 2012 9:14. Článok je zaradený do rubriky: ● VIANOČNÉ TRHY 2011, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.