reklama

Druhý semafor na Dohnányho ulici má uľahčiť výjazd zo Stromovej

Uľahčeniu výjazdu vodičom áut zo Stromovej na Dohnányho ulicu má prispieť nový semafor, ktorý mesto nainštalovalo na Dohnányho ulici pri fakultnej nemocnici.

Svetelná signalizácia je podľa slov vedúceho úseku dopravy na mestskom úrade Mariána Nováka prepojená s pôvodným semaforom, ktorý sa nachádza o niekoľko desiatok metrov ďalej v smere k železničnému podjazdu.

Zatiaľ sa táto novinka osvedčila. Vodiči vychádzajúci zo Stromovej na Dohnányho ulicu doľava sa teraz dokážu zaradiť jednoduchšie a bezpečnejšie,“ skonštatoval Novák.


Semafory na Dohnányho ulici, v popredí nová svetelená signalizácia

Semafor sa v smere od kruhovej križovatky prepne na červenú o šesť sekúnd skôr ako svetelná signalizácia s prechodom pre chodcov.
V prípade, ak jeden semafor nebude postačovať, mesto nainštaluje svetelnú signalizáciu aj na Stromovej ulici. Ešte predtým by však bolo nutné rozšíriť cestu, aby mohli byť vytvorené tri samostatné pruhy.

Čas ukáže, či bude potrebné riešiť inštaláciu semafora a detekčných slučiek aj na Stromovej ulici,“ poznamenal M. Novák.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2012 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Druhý semafor na Dohnányho ulici má uľahčiť výjazd zo Stromovej”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.