reklama

Mesto plánuje vytvoriť nový výjazd autobusov spred stanice na Dohnányho ulicu

Skrátiť výjazd autobusov a odľahčiť dve križovatky chce mesto vybudovaním nového pripojenia z predstaničného priestoru na Dohnányho ulicu.

Autobusy by sa spred budovy železničnej stanice po vytvorení „bypassu“ vyhli križovatke Kollárovej s ulicou Andreja Hlinku, ako aj svetelnej križovatke Kollárova-Hospodárska.

Plánované prepojenie je navrhnuté pod lávkou pre chodcov, autobusy sa majú pripájať vpravo na Dohnányho ulicu asi 50 metrov pred železničným podjazdom.

bypass-dohnanyho
Krátke prepojenie má byť trasované v priestore pod lávkou pre chodcov

Návrh na realizáciu prepojenia vznikol na Odbore územného rozvoja a koncepcií mestského úradu už pred dvoma rokmi, stotožnila sa s ním aj Komisia dopravy pri mestskom zastupiteľstve.

O vytvorení bypassu mesto rokuje so Železnicami SR, ktoré sú vlastníkom dotknutých pozemkov.

Trnavská radnica vyčlenila v rozpočte na rok 2015 prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie.

Prepojenie budú môcť využívať autobusy mestskej alebo prímestskej dopravy v smere na Bratislavskú, Linčiansku či Modranku.

Mapa:
bypass-map

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2014 9:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto plánuje vytvoriť nový výjazd autobusov spred stanice na Dohnányho ulicu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.