reklama

Najstarší trnavský organ čaká renovácia, za jeho staviteľa budú celebrovať omšu

Najstarší organ v Trnave čaká renovácia. Barokový organ, ktorý postavil majster Valentin Arnold v Bazilike sv. Mikuláša v roku 1783, budú podľa informácií organistu Stanislava Šurina reštaurovať členovia Komory reštaurátorov Slovenska, organár Ján Valovič a reštaurátor dreva Peter Gregvorek.

Nefunkčný barokový organový pozitív sa vráti do baziliky o šesť mesiacov. Po prvý raz zaznie v piatok 10. augusta počas sv. omše.


Bazilika sv. Mikuláša ukrýva mnohé poklady, medzi nimi aj 229 rokov starý organ

V Bazilike sv. Mikuláša bude v nedeľu 12. februára od 9. hodiny odslúžená svätá omša za staviteľa organov Valentina Arnolda (14. 2. 1742 – 10. 2. 1812) pri príležitosti 200. výročia jeho smrti.

Hlavným celebrantom bude dekan baziliky Marcel Kubinec. Na omši budú okrem Rímskokatolíckeho cirkevného hudobného spolku sv. Mikuláša pod vedením Ladislava Vymazala účinkovať organista Stanislav Šurin a hobojistka Zuzana Grejtáková.

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2012 14:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.