reklama

Na rekonštrukciu hasičskej stanice na Rybníkovej peniaze z eurofondov nezostali

Šanca na rekonštrukciu hasičskej stanice na Rybníkovej ulici v Trnave je po vyčerpaní prostriedkov Európskej únie malá. Vedenie Krajského hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Trnave sa podľa slov riaditeľa Vladimíra Mrvu pokúsi získať financie zo štátneho rozpočtu, pretože ďalšie výzvy na čerpanie eurofondov sú v nedohľadne.

Ako však sám pripomína, v súčasnej ekonomickej situácii nebude boj o peniaze od štátu jednoduchý.

Hasičskú stanicu postavili v 50. rokoch minulého storočia. „Šesťdesiatročný objekt jednoducho nedokáže spĺňať parametre a požiadavky dnešnej doby. Budova potrebuje komplexnú rekonštrukciu. A práve pre plánované investície do celkovej prestavby platí v objekte stavebná uzávera, pre ktorú nemôžeme investovať ani do drobných rekonštrukcií, aby neboli prostriedky štátu vynaložené zbytočne,“ vysvetlil V. Mrva. Už niekoľko rokov riešia hasiči iba havarijné stavy.


Hasičská stanica na Rybníkovej ulici

Sídlo trnavských hasičov potrebuje zateplenie, nové okná, rekonštrukciu rozvodov vody, elektroinštalácií a kanalizácie. „V neposlednom rade je potrebné zásadne zmeniť dispozičné riešenie v interiéroch budovy a prispôsobiť ho súčasným požiadavkám na bezpečnosť práce a aspoň základný komfort,“ doplnil šéf krajských hasičov.

Hasiči si pred časom nechali spracovať aj projekt na rozšírenie a nadstavenie súčasného objektu na Rybníkovej ulici. Podľa Mrvu však tento zámer nepodporilo mesto Trnava ani pamiatkari. „Objekt sa nachádza v historickom centre mesta, ktoré je pamiatkovo chránenou rezerváciou. Preto nemáme podporu na rozširovanie súčasnej budovy,“ dodal Vladimír Mrva.

Ulož ako PDF
Napísal 10. februára 2012 14:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na rekonštrukciu hasičskej stanice na Rybníkovej peniaze z eurofondov nezostali”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.