reklama

Pred radnicou pochovali basu, skončilo obdobie plesov a veselíc

Fašiangové obdobie zábav a veselíc skončilo, až do Veľkej noci bude pôst. Mesto Trnava si tradičné slovenské zvykoslovie pripomenulo podujatím Fašiangy v Trnave pred radnicou.

Podávali sa zabíjačkové špeciality, veselé masky rozdávali pečené šišky, o hudobnú zábavu sa postarala Borovienka. Záverečné slovo mal ľudovoumelecký súbor Lusk z Krakovian.

Koniec fašiangov symbolizuje pochovávanie basy. Symbolickí pozostalí – kapelník, smútiaca rodina a kňaz odprevadili v prítomnosti desiatok divákov basu na zaslúžený odpočinok, aby mohlo nastať pôstne obdobie od Popolcovej stredy do Veľkej noci.

Naši predkovia v čase pôstu prísne dodržiavali tradície. Neprípustné bolo organizovanie zábav, svadobných hostín či iných spoločenských podujatí.

FOTO:


Ulož ako PDF
Napísal 23. februára 2012 8:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.