reklama

Orech pri ceste do Špačiniec vypília, v zákrute bude znížená rýchlosť

Nemý svedok desiatok dopravných nehôd na ceste medzi Trnavou a Špačincami zakrátko ukončí svoju pozemskú púť.

Orech rastúci neďaleko zákruty asi dva kilometre pred Špačincami plánuje správca cesty vypíliť pravdepodobne ešte do konca marca. Informáciu nám potvrdili pracovníci Okresného dopravného inšpektorátu (ODI) v Trnave a Obvodného úradu pre pozemné komunikácie.

Zároveň príde pri inkriminovanej zákrute aj k trvalému osadeniu dopravného značenia, ktoré zníži v tomto úseku maximálnu povolenú rýchlosť na 70 kilometrov za hodinu. Na zostávajúcom úseku cesty medzi Trnavou a Špačincami zostane v platnosti 90-kilometrová rýchlosť.
Na základe zvýšeného počtu dopravných nehôd v tomto úseku cesty bolo schválené rozhodnutie o výrube stromu a osadení nového dopravného značenia, ktorým sa zníži rýchlosť pri zákrute v oboch smeroch,“ informovali trnava-live.sk dopravní inžinieri z ODI v Trnave.

V minulosti sa neďaleko problematickej zákruty nachádzala celá stromová alej. Počet stromov neustále klesal až do súčasného stavu, kedy zostal pri ceste jediný orech. A zažil toho naozaj dosť.

Hoci viacerí zainteresovaní sa zhodujú, že nie strom je vinný za nehody, ktoré sa tu stávajú, ale v drvivej väčšine hrá rozhodujúcu úlohu nepozornosť alebo neskúsenosť vodičov, najlepším riešením bude orech vyrezať.

Doteraz posledná nehoda sa v tomto úseku stala včera – 13. marca. Podľa informácií hovorcu KR HaZZ v Trnave Ivana Peťka vodička Citroenu Saxo vyletela okolo 8. hodiny ráno na zákrute do poľa, jeden človek sa zranil.
Len päť dní predtým sa na ceste zrazili dve autá – Honda Civic a Peugeot 308. Zranili sa traja ľudia.


Snímka HaZZ v Trnave zo včerajšej nehody na ceste pri Špačinciach

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2012 15:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Orech pri ceste do Špačiniec vypília, v zákrute bude znížená rýchlosť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.