reklama

V Trnave budú dve nové adresy – Železničná a Belgická

Spoločnosť Top Development ako vlastník pozemkov v lokalite Od Zavarského predložil mestskému úradu žiadosť o určenie názvu dvoch nových ulíc – Železničnej a Belgickej.

V lokalite pri juhovýchodnej časti cestného obchvatu sa dnes nachádzajú obchodné centrá Baumax, predajňa nábytku Sconto, výrobné priestory Fremach, autosalón Suzuki či reštaurácia Mc Donalds.

Ulicu súbežnú so železničnou traťou vlastník pozemkov odporúča pomenovať ako „Železničná ulica“, z dôvodu umiestnenia celej ulice pozdĺž železničnej trate Trnava – Žilina a jej plánovaného premostenia ponad železničnú trať na jej západnom konci.

Ulicu napájajúcu sa na železničnú trať, vedúcu popri areáli belgickej spoločnosti Fremach ako „Belgická ulica“, z dôvodu prechodu ulice pred výrobnou halou belgického investora, a tiež väčšinového akcionára v spoločnosti TOP Development, belgickej spoločnosti Extensa.

Výbor mestskej časti Trnava – východ nepredložil iné návrhy a akceptoval návrhy predložené žiadateľom.

Určením názvu nových ulíc sa vytvoria podmienky pre subjekty umiestnené v danej lokalite a možnosť vydania súpisného čísla pre budúcich užívateľov stavieb na priľahlých pozemkoch.

Návrh musí definitívne potvrdiť mestské zastupiteľstvo.

Ulož ako PDF
Napísal 2. apríla 2012 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “V Trnave budú dve nové adresy – Železničná a Belgická”

 1. 1
  Mihoc says:

  Do tejto oblasti je potrebné spraviť priechod aj pre cyklistov a peších, prečo by mali všetci chodiť len po obchvate na aute? Už sú vyšlapané dve cestičky cez koľajnice, jedna od Zavarskej a druhá pri Spartane. Ľudia tam preskakujú koľajnice s bicyklami na pleciach.

  • 1.1
   TAM says:

   Nie len priechod pre chodcov,ale plnohodnotny nadjaz aj pre auta.

  • 1.2
   tetalila says:

   Súhlasím, Mesto (poslanci) by to mali čím skôr riešiť, aby sa tam dostal každý a nedošlo k nehode. Všimla som si, že v územnom pláne je už naplánovaný most pre autá s chodníkom pre peších, cyklistov a MHD (http://www.trnava.sk/new/viewpage.php?page_id=1373). Zatiaľ sa však nič viac neurobilo. Mesto do oblasti nič neinvestovalo, iba berie dane a čaká.

   • 1.2.1
    wasabi says:

    A to kade pojde ten most?

    • 1.2.1.1
     tetalila says:

     Ten most by mal spojiť spomínanú oblasť, kde je Baumax, Sconto nábytok,Mountfield, … s Nitrianskou ulicou tak, že na Nitrianskej od semafórov pri SAdke prejde ponad železničnú trať k novej fabrike Fremach,ktorý je vlastne hneď vedľa Sconta.

 2. 2
  Tibor says:

  Aj mestské oslvetlenie by sa hodilo. Radnica povolila stavať novú časť, ale osvetlnie chýba. Kto to tam nepozná, tak má problém sa dostať do mesta.

  • 2.1
   tetalila says:

   Aspoň že tam svietia reklamy. Osvetlenie by sa zišlo, veď sú to verejné komunikácie! Teraz keď tam postavili aj závod Fremach, v ktorom pracuje cca 400 ľudí, tak osvetlenie by mala byť samozrejmosť.

 3. 3
  jojo says:

  dobrý deň,
  využijem tento priestor o prosbu o radu. Možno by mi mohol vedieť poradiť aj pán Pokorný. ide mi o to, že keď je na mestskom úrade vyvesený oznam o termíne prerokúvania žiadosti o výrub drevín, kde sa to vlastne koná, mal by som záujem sa ísť pozrieť ako to vlastne prebieha. ďakujem

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.