reklama

Angličtina vládne svetu. Nepremeškajte zápis do jarného trimestra v Language Clube!

Sedem z desiatich zamestnávateľov na Slovensku vyžaduje od uchádzačov o prácu minimálne základnú znalosť anglického jazyka. Angličtina sa stala v ostatných rokoch v globánom svete absolútne primárnym komunikačným nástrojom.

Anglický jazyk nemusí byť „len“ o práci. Ovládanie tohto svetového jazyka číslo 1 vám uľahčí život pri cestovaní surfovaní internetom, sledovaní filmov, televízie, počúvaní hudby. Nehovoriac o tom, že angličtina v ostatných desaťročiach ovplyvňuje aj iné jazyky, slovenčinu nevynímajúc.

Zvládnutá angličtina aspoň na základnej konverzačnej úrovni by sa mala stať súčasťou každého človeka, či už je to študent strednej školy alebo dospelý človek. Ak ste ešte s angličtinou nezačali, nie je na čo čakať. Otázkou zostáva spôsob, akým sa k stanovému cieľu dopracujete.

Učiť sa cudzí jazyk možno viacerými spôsobmi. Nemusíte sa spoliehať len na vlastné sily, odporúčame vám zveriť sa do rúk odborníkom a ich overeným vzdelávacím metódam. Jednou z najúspešnejších je Callanova metóda. Funguje už viac ako 50 rokov v 23 krajinách sveta.

Princíp výučby anglického jazyka Callanovou metódou je veľmi jednoduchý. Základom lekcií resp. hodín je neustála komunikácia v cieľovom jazyku, teda v angličtine medzi lektorom a žiakom, to znamená, že od prvého momentu každý jednotlivec používa jazyk aktívne, nie pasívne.

V živote totiž veci fungujú jednoducho, ak sa chcete naučiť chodiť, musíte chodiť, ak sa chcete naučiť plávať, musíte plávať, ak sa chcete naučiť hovoriť anglicky, musíte hovoriť anglicky!

Čo sa skrýva za jej desaťročia overeným úspechom?
„Ide o progresívnu a efektívnu metódu výučbu angličtiny, ktorá je zameraná na dve základné stránky jazyka: schopnosť vyjadrovať sa a rozumieť v cieľovom jazyku, teda v našom prípade v angličtine. Výučba Callanovou metódou je komplexný a systematický postup založený na neustálej komunikácii medzi študentom a učiteľom, prostredníctvom ktorej sa študent učí reagovať na podnety automaticky, nie prekladaním do daného jazyka.
Nová slovná zásoba a gramatika sa učí priamo na hodine. Našim cieľom je, aby sa ľudia prirodzenou cestou učili anglický jazyk – rozprávaním (neustálou komunikáciou v cieľovom jazyku), ďalej urobiť skutočne všetko preto, aby boli všetci plnohodnotne pripravení rozprávať v anglickom jazyku, aby sa začiatočníci rýchlo zžili s novou rečou, aby si pokročilí neustále rozširovali svoje zručnosti a vedomosti, a aby bol skutočne čas a peniaze, ktoré ľudia vynakladajú na výučbu angličtiny, priamo úmerný efektu, ktorý očakávajú. Výučbou Callanovou metódou študenti nemrhajú časom, ktorý za kurzy platia, učia sa spontánne reagovať a rozprávať v anglickom jazyku
,” zhrnula Silvia Barancová z Language Clubu, ktorý úspešne pôsobí v Trnave už 10 rokov.

V súlade so starým príslovým, ktoré múdro konštatuje, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, ponúka trnavský LANGUAGE CLUB svojim potenciálnym klientom službu Bezplatných ukážkových hodín.
„Záujemci o výuku anglického jazyka majú možnosť vyskúšať si Callanovu metódu výučby naživo v praxi. Bezplatné ukážkové hodiny sú úplne nezáväzné a za vstup sa neplatí. Ide nám o to, aby si ľudia vyskúšali, ako taká štandardná vyučovacia hodina v Language Club-e prebieha, čo znamená Callanova metóda,” vysvetľuje S. Barancová.

Callanova metóda je prípravou do prostredia prirodzeného, v ktorom sa rozpráva anglicky, lektor na vyučovacej hodine rozpráva rýchlym tempom, aby si študent zvykol na hovorenú angličtinu. Vyučovacia hodina trvá 50 minút, počas ktorých odznie vyše 12 000 slov.

Trnavský Language Club patrí do siete 357 registrovaných jazykových škôl zastrešených londýnskou Callan School. Nové jarné kurzy začínajú 16. apríla, zápis bude prebiehať 11. apríla od 15. do 19. hodiny.

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.languageclub.sk.

(inzercia)

Ulož ako PDF
Napísal 6. apríla 2012 23:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.