reklama

Starých vrakov je v uliciach stále dosť

Nepoužívaných odstavených áut je v Trnave stále dosť. Aj v priebehu ostatných dní odhalili pracovníci mestskej polície viacero takýchto prípadov.

Mesto Trnava na začiatku februára verejne vyzvalo majiteľov vrakov zaparkovaných na verejných priestranstvách, aby svoje vozidlá odtiahli do 31. marca.

V opačnom prípade začne vraky odstraňovať na náklady ich majiteľov.

Každý mesiac odhalia mestskí policajti približne desať takýchto vozidiel. “Na čelné sklo umiestňujeme výzvu, aby majiteľ staré vozidlo odstránil v lehote 30 dní. Ak tak neurobí, odťah zabezpečí mesto na náklady majiteľa, a zároveň majiteľovi uloží pokutu,” vysvetlil náčelník Mestskej polície v Trnave Igor Keleši.
Niektoré z odhalených autovrakov za mesiac marec. Pochádzajú z Okružnej, Nerudovej, Hospodárskej či Hlbokej ulice

Majiteľa autovraku v prípade neuposlúchnutia výzvy vyjde odťah vozidla spolu s pokutou na približne 100 eur.

Mesto zároveň žiada občanov, ktorí vo svojom okolí registrujú dlhodobo odstavené vozidlá so znakmi autovraku, aby to oznámili na mestskej polícii.

Samospráva chce týmto krokom prispieť k estetickejšiemu vzhľadu mesta, uvoľneniu parkovacích miest obsadených autovrakmi a zvýšeniu bezpečnosti premávky.

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2012 20:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Starých vrakov je v uliciach stále dosť”

 1. 1
  papapa says:

  poslal som mail na mestskú políciu ohladne vozidla, ktoré už viac ako rok stojí nepojazdné bez EČV na parkovisku pred obytním domom na ulici J.Slottu a nikto to nerieši.Majiteľ tohoto auta si dokonca pre svoje druhé auto sám vyhradil parkovacie miesto na parkovisku, namaľoval čiary a parkovacie miesto označil svojpomocne vyrobenou značkou ,,Parkoviska pre telesne postihnutých,, Aj na túto skutočnosť som ich upozornil, dokonca aj foto som im zaslal a nič sa nedeje, nikto nekoná

  • 1.1
   • 1.1.1
    papapa says:

    Presne toto.po druhom maily,ktorý som už zaslal priamo náčelníkovi MsP Trnava som dostal odpoveď, že hliadka skutočnosť preverila a auto nie je vrakom, pretože má platnú STK a EK a majiteľ ho len dočasne odhlásil z evidencie vozidiel.Pokiaľ viem, auto je už od konca roku 2010 nepojazdné a STK a EK má platnú do 6/2012, čiže tento mesiac.Som zvedavý, ako budú kompetentný túto skutočnosť riešiť teraz, pretože tá situácia s parkovaním je tu hrozná.Každé jedno volné miesto je len plus a hlavne teraz, keď prichádza letná sezóna a všetci návštevníci kúpaliska na ,,Lokotke,, tu budú parkovať

 2. 2
  kika says:

  super, takze 1.7. ho mozu veselo odpratat

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.