reklama

Mesto hospodárilo v roku 2011 s dvojmiliónovým prebytkom

Mesto Trnava hospodárilo v roku 2011 s prebytkom vo výške 2,067 milióna eur.

Celkové príjmy trnavskej samosprávy dosiahli v minulom roku 41,767 milióna eur, výdavková časť rozpočtu sa vyšplhala na 39,700 mil. eur.

Prebytok rozpočtu poputuje do rezervného fondu. Zdroje z neho plánuje mesto použiť na väčšie investičné akcie ako je obnova pešej zóny, realizácia univerzitného parčíka, rekonštrukcia mestskej ubytovne na Kollárovej ulici a ďalšie.

V súčasnosti máme v rezervnom fonde disponibilnú čiastku 4,9 milióna eur. Spolu s prostriedkami, ktoré sú viazané na iné plánované investície, je fyzicky v rezervnom fonde šesť miliónov eur,“ podotkla viceprimátorka Kvetoslava Tibenbská.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Primátor Vladimír Butko skonštatoval, že záverečný účet mesta Trnava by nemenil so žiadnym iným krajským mestom na Slovensku. „Je dobrým signálom, že mesto má k dispozícii vlastné finančné zdroje a na druhej strane zadĺženosť je na úrovni len asi 25 percent,“ pripomenul.

Rozpočtované bežné príjmy vo výške 36 578 285 eur boli prekročené o 543 745 eur. „Pozitívne možno hodnotiť predovšetkým plnenie vlastných príjmov zahŕňajúcich miestne dane a poplatky a výnosy z majetku mesta. Nenaplnené zostali kapitálové príjmy o 4 624 360 eur a to predovšetkým príjmy z grantov z dôvodu časovo náročného uzatvárania grantových zmlúv, verejného obstarávania a komplikovaným odsúhlasovaním zmien v projektoch. Projekty budú pokračovať v roku 2012,“ informuje dôvodová správa k Záverečnému účtu mesta Trnava za rok 2011.

Pôvodne rozpočtované vo výške 45 169 765 eur, boli v skutočnosti o 7 066 825 eur nižšie a to hlavne v kapitálových výdavkoch, čo bolo podľa sprievodnej správy spôsobené časovým posunom niektorých projektov financovaných z grantových zdrojov a aj neukončených investičných projektov financovaných z vlastných, prípadne úverových zdrojov mesta z dôvodu zhoršených klimatických podmienok v závere roka.

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2012 12:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto hospodárilo v roku 2011 s dvojmiliónovým prebytkom”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.