reklama

Za bývalým Káčkom sa stretli writeri zo starej trnavskej školy

Trnavská hip-hopová komunita – jedna z najsilnejších na Slovensku – usporiadala v sobotu 21. apríla prostredníctvom združenia Burner Posse spomienkový graffiti jam.

Prvá legálna stena v meste určená pre slobodnú tvorbu pouličných umelcov za Art Klubom sa po roku stala opäť „terčom“ kreatívnych sprejerov. Stenu za bývalým „Káčkom“ poskytlo mesto tvorcom graffiti ešte v deväťdesiatych rokoch.

Spomíname na legenárne akcie pod názvom Burner. Posledná z nich sa konala presne pred desiatimi rokmi. Graffiti jam bol vždy ich neoddeliteľnou súčasťou. Dnes sme tu spolu s chalanmi z Trnavy, ktorí po celé tie roky spoluvytvárajú život hip-hopovej komunity so všetkým, čo k tomu patrí,“ hovorí Lukáš Shakul Petru, jeden z hlavných organizátorov akcie.

Väčšina zo zúčastnených writerov pôsobí na scéne desať a viac rokov. Ako sami konštatujú, dnes už nemaľujú ani zďaleka tak často, ako v časoch, keď mali dvadsať.

Jeden z nich je profesionálny tatér, ďalší pôsobia ako dídžej, slobodný umelec či prevádzkovateľ obchodu s originálnym oblečením a technikou pre graffiti.

Idem bez špeciálnej prípravy, dávam z hlavy, bez predlohy,“ odpovedá na otázku jeden zo služobne najstarších trnavských writerov, dnes známy tatér Špendlo.

Dodo, úspešný a pre niekoho možno kontroverzný slobodný umelec, ktorý prerazil aj vo „veľkom“ svete slovenského či českého showbiznisu, sa na rozdiel od svojho kolegu rozhodol neísť naslepo a na portrét svojho vystrašeného dieťaťa sa vopred pripravil.

Nie všetky nové graffiti stihli chalani v priebehu soboty aj dokončiť, pokračovať by mali ešte v nedeľu.

Burner po desiatich rokoch pokračoval po skončení graffiti jamu v Art klube dídžejským seminárom, live vystúpeniami a klasickou hip-hop party.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2012 23:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.